سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

دریافت بورسیه تحصیلی برای صد دانش‌آموز و دانشجوی کرمانشاهی - نمایش محتوای خبر

 

 

دریافت بورسیه تحصیلی برای صد دانش‌آموز و دانشجوی کرمانشاهی

صد دانش‌آموز و دانشجوی کرمانشاهی بورسیه تحصیلی دریافت می‌کنند

صد نفر از دانش آموزان و دانشجویان نیازمند کرمانشاه با حمایت  "جامعه نیکوکاری ابرار" وابسته به اتاق بازرگانی ایران بورسیه تحصیلی دریافت می‌کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه منطقه کرمانشاه، در نشستی که به منظور آغاز به کار نمایندگی جامعه نیکوکاری ابرار در کرمانشاه و بورسیه دانش آموزان نیازمند با حضور "علی اصغر خامنوی" مدیرعامل این جامعه و جمعی از مسئولین استان برگزار شد، مقرر گردید 100 نفر از دانش آموزان و دانشجویان نیازمند استان برای دریافت بورسیه تحصیلی معرفی شوند.

کیوان کاشفی رییس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه در این نشست از جامعه خیریه ابرار به عنوان یک جامعه پیشتاز در انجام فعالیت‌های خیریه یاد کرد و افزود: این جامعه کار خود را در اتاق ایران آغاز کرد و امروز شاهد حضور آن در اتاق کرمانشاه به عنوان نماینده هستیم.

وی با بیان اینکه جامعه ابرار در بسیاری از امور خیریه ورود پیدا می‌کند، تصریح کرد: اولویت اصلی این جامعه حمایت از دانش آموزان و دانشجویان نیازمند برای دریافت کمک هزینه‌های تحصیلی است.

رییس اتاق بازرگانی کرمانشاه از دانشگاه رازی، آموزش و پرورش، کمیته امداد و بهزیستی استان خواست افراد دارای شرایط برای بهره‌مندی از بورسیه تحصیلی را معرفی و یک رابط نیز برای همکاری با جامعه ابرار انتخاب کنند.

کاشفی با اشاره به اینکه مقرر شد 100 دانش‌آموز و دانشجو از بورسیه تحصیلی بهره‌مند شوند، ادامه داد: این تعداد برای استان کرمانشاه که نیازمندان زیادی دارد کم است و امیدواریم در آینده شاهد افزایش تعداد نیازمندان تحت پوشش باشیم.

وی در خصوص کمبود خوابگاه برای دانشجویان که باعث می‌شود بسیاری از دانشجویان نیازمند ترک تحصیل کنند نیز یادآوری کرد: برای احداث خوابگاه در استان، 50 درصد هزینه‌ها از سوی وزارت علوم تامین می‌شود و برای 50 درصد دیگر از جامعه ابرار درخواست کمک داریم.

رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه تصریح کرد: آماده‌ایم نیمی از سهمیه جامعه ابرار برای احداث خوابگاه را از طریق اتاق کرمانشاه تامین کنیم.

در ادامه این نشست نلسون حضرتی نائب رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه نیز با اشاره به فعالیت‌های خیریه جامعه ابرار، گفت: امیدواریم شاهد گسترش فعالیت‌های این جامعه در کرمانشاه باشیم.

وی معتقد است: گسترش این فعالیت‌ها با همکاری مجموعه‌های آموزشی، کمیته امداد و بهزیستی و سازمان‌های مردم نهاد استان میسر خواهد شد.