جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ فروردین ۱۳۹۹

در تولید صنایع‌دستی جزو هشت کشور اول، امادر صادرات سی‌ویکم هستیم - نمایش محتوای خبر

 

 

در تولید صنایع‌دستی جزو هشت کشور اول، امادر صادرات سی‌ویکم هستیم

در تولید صنایع‌دستی جزو هشت کشور اول، امادر صادرات سی‌ویکم هستیم

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: در امر تولید صنایع‌دستی جزو هشت کشور اول دنیا، اما در صادرات صنایع دستی سی‌ویکم هستیم.

پروانه حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس فرهنگی هنری ایسنا منطقه کرمانشاه، اظهار کرد: کشور ایران از سرآمدان حوزه صنایع دستی در جهان است.

وی ادامه داد: براساس آمارهای موجود، ایران در بین هشت کشور اول تولیدکننده صنایع دستی دنیا قرار دارد. این مقام مسئول در اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: همچنین ایران از لحاظ تنوع در تولید آثار صنایع دستی رتبه اول جهان را دارد.

حیدری خاطرنشان کرد: از لحاظ کیفیت در تولیدات صنایع دستی نیز ایران اسلامی رتبه اول جهان را دارد.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه اظهارکرد: از 640 رشته شناخته شده صنایع دستی در سطح دنیا بیش از نیمی از آن یعنی 332 رشته در کشور ایران تولید می‌شود و هنرمندان و صنعتگران صنایع دستی در امر تولید آنها فعال هستند.

وی همچنین خاطرنشان کرد: استان کرمانشاه نیز در امر تولید صنایع دستی جایگاه ویژه‌ای در کشور دارد. حیدری افزود: در حال حاضر بیش از 60 رشته مختلف صنایع دستی در استان کرمانشاه تولید می‌شود و هنرمندان و صنعتگران این استان در امر تولید آنها فعال هستند.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه اظهارکرد: همچنین تاکنون 116 اثر صنایع دستی ایران موفق به دریافت مهر و نشان اصالت یونسکو شده‌اند که 13 اثر آن مربوط به هنرمندان و صنعتگران نمونه استان کرمانشاه بوده است.

وی تاکید کرد: با این وجود ایران در امر صادرات صنایع دستی چندان موفق نبوده و نیست. معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: آمارها نشان می‌دهد جایگاه ایران در امر صادرات صنایع دستی جهان رتبه‌ای بهتر از سی و یکم نیست.