رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲ آبان ۱۳۹۸

در سال آینده خدماتی به بیسوادان ارائه نخواهد شد - نمایش محتوای خبر

 

 

در سال آینده خدماتی به بیسوادان ارائه نخواهد شد

خدماتی به بیسوادان ارائه نخواهد شد

مشاورعالی استاندار کرمانشاه در جلسه هماهنگی نهضت سوادآموزی استان گفت: در سال آینده هیچ خدماتی به بیسوادان ارائه نخواهد شد.

به گزارش ایرنا روابط عمومی استانداری روز سه شنبه به نقل از جعفر همتی افزود: اطلاع رسانی و آگاهی بخشی از عدم ارائه خدمات در سال آینده به بیسوادان الزامی است و دستگاه های اجرایی ذیربط در این راستا باید تلاش و جدیت داشته باشند.


وی گفت: نظام جمهوری اسلامی پس از پیروزی انقلاب، اقدامات گسترده ای برای رفع مشکل بیسوادی در کشور انجام داده است و به تازگی از سوی هیات دولت مصوبه ای ابلاغ شده که در سال آینده به بیسوادان هیچ گونه خدمتی از قبیل صدور گواهینامه، اخذ یا تمدید پروانه کسب و دیگر موارد ارائه نخواهد شد.

مشاور عالی استاندار ادامه داد: براساس این مصوبه سازمان صنعت، معدن و تجارت، راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی موظف هستند که افراد بی سواد متقاضی برای اخذ یا تمدید پروانه کسب و یا اخذ یا تمدید گواهینامه رانندگی و همچنین دستگاه هایی مانند کمیته امداد امام خمینی (ره)، بهزیستی افراد تحت پوشش خود را برای آموزش سواد به سازمان نهضت سوادآموزی معرفی نمایند.

همچنین در این جلسه دکتر محمدرضا بسامی معاون نهضت سواد آموزی استان کرمانشاه گفت: در استان کرمانشاه 300 هزار نفر بیسواد وجود دارد که 80 هزار نفر از این افراد در بین سنین 10 تا 49 سال قرار دارند.

وی افزود: دستگاه های اجرایی، ذیربط افراد بی سواد را به نهضت سوادآموزی معرفی نمایند تا ما پیگیری ها و اقدامات لازم را به منظور رفع مشکل بیسوادی در استان انجام دهیم