جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

دستگاه‌ها و بانکهای استان موظفند به رونق تولید کمک کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

دستگاه‌ها و بانکهای استان موظفند به رونق تولید کمک کنند

استاندار کرمانشاه گفت: کمک به رونق تولید و فضای کسب و کار، وظیفه تمامی دستگاه های اجرایی و بانک های استان است.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، اسدالله رازانی در جلسه ستاد تسهیل رفع موانع تولید بر کمک به رونق تولید در استان تاکید کرد. وی با اشاره به مشکلات بیکاری استان، از تمامی مدیران و مسئولین بانک ها خواست نهایت اهتمام و جدیت خود را برای کمک به رونق تولید و فضای کسب و کار جهت اشتغال جوانان بکار گیرند.

وی اظهار کرد: کم کاری و بهانه آوردن برای انجام نشدن کارها پذیرفتنی نیست و هر مسئول دستگاه و بانکی که در راستای کمک به رونق تولید که در راستای اقتصادی مقاومتی می باشد، اقدام موثری انجام ندهد، حتماً به ستاد اقتصاد مقاومتی کشور معرفی خواهد شد.

استاندار کرمانشاه تاکید کرد: زمانی که یک طرح تولیدی از لحاظ فنی، تکنولوژی و بازار مشکلی ندارد باید حمایت شود، زیرا جامعه ما به رونق تولید جهت رفع بیکاری جوانان نیاز دارد.

رازانی با اشاره به سیاست های دولت در بحث اقتصادی برای حمایت از طرح های متوسط و کوچک به منظور کمک به فضای تولید گفت: دولت برنامه های خود را در راستای حمایت از طرح های متوسط و کوچک در بخش اقتصادی تدوین کرده، لذا مدیران در استان کرمانشاه باید با تمام جدیت از چنین طرح هایی حمایت و به رشد فضای تولید در استان کنند.

فضای تولید در استان ارتقاء یافته است معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری نیز گفت: با اقدمات صورت گرفته فضای تولید استان که در گذشته در ردیف استان های 29 و 30 کشور قرار داشت، امروز با ارتقاء چندین پله به رتبه 22 کشوری رسیده است، اما با توجه به مشکلات استان در بحث بیکاری هرگز به این عدد راضی نیستیم.

رضا رحیمی با بیان اینکه ما همواره در استان سیستم بهینه یاب و رونق تولید در راستای توجه به اقتصاد مقاومتی را مورد بررسی قرار می دهیم، افزود: با بررسی های صورت گرفته چندین بانک در این زمینه عملکرد خوبی داشته اند و با پرداخت به موقع تسهیلات به فضای تولید در استان کمک کرده اند، لذا از همه بانک ها خواسته ایم که این مهم را جزء اولیت های کاری خود بدانند.

وی گفت: از محل اعتبارات و تسهیلات در نظر گرفته شده برای استان در راستای کمک به رونق تولید مبلغ 250 میلیارد تومان باقی مانده که دستگاه ها و بانک ها موظف به جذب این اعتبارات به منظور احیای طرح های راکد و نیمه تمام هستند.