جهش تولید | شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹

دستگاه قضایی بی‌نیاز از کار فرهنگی نیست - نمایش محتوای خبر

 

 

دستگاه قضایی بی‌نیاز از کار فرهنگی نیست

دستگاه قضایی بی‌نیاز ازکار فرهنگی نیست

مشاور معاون فرهنگی قوه قضاییه گفت: دستگاه قضایی باوجود وظیفه ذاتی خود که قضاوت است بی نیاز از کار فرهنگی نیست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، حمیدرضا رستمی با حضور در معاونت فرهنگی دادگستری کل استان کرمانشاه، با گریزی به سخنان مقام معظم رهبری که فرهنگ را هویت یک ملت می دانند و اقتصاد و سیاست را در ذیل و زیر مجموعه فرهنگ عنوان می کنند، یادآور شد: کار فرهنگی یک کار همگانی است و از عهده چند نفر خاص برنمی آید.

این مقام مسئول در قوه قضاییه تصریح کرد: آنچه باید در حوزه فرهنگ رعایت شود دقت به این مقوله است که کار فرهنگی در تمام ابعاد و حرکات و سکنات ما جاری و ساری است که اگر هر کدام از آنها درست اجرا شود کار فرهنگی به خوبی صورت گرفته است.

رستمی خاطرنشان کرد: دستگاه قضایی باوجود وظیفه ذاتی خود که قضاوت است بی نیاز از کار فرهنگی نیست و کار فرهنگی نیز در عمق کار قضاوت وجود دارد و برخورد یک قاضی و کارمند با ارباب رجوع می تواند فرهنگی ماندگار بوجود آورد.

دانیال هودرجی معاون فرهنگی دادگستری استان نیز در این جلسه که به منظور بررسی مدل ارزیابی عملکرد معاونت های فرهنگی استان ها و بیان دیدگاهها و مسائل و مشکلات مربوطه و با حضور رابطین فرهنگی حوزه های قضایی استان کرمانشاه برگزار شد، با این توضیح که رابطین فرهنگی در شهرستان ها بدون هیچ توقعی کارها را با اخلاص به پیش می برند، افزود: در شهرستان ها امکانات آنگونه که شایسته کار فرهنگی است وجود ندارد.

وی افزود: رابطین فرهنگی دستگاه قضایی در استان کرمانشاه با کم ترین امکانات کارها را به بهترین وجه ممکن انجام می دهند و این جای تقدیر دارد.

هودرجی اضافه کرد: در مسابقات منطقه ای قرآن کریم که به میزبانی استان اردبیل برگزار شد استان کرمانشاه با کسب 5 عنوان به این دوره از مسابقات پایان داد و از هم اکنون با برنامه ریزی دقیق برآنیم که در سال آینده حساب شده‌تر در این مسابقات حضور پیدا کنیم.