سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

دستگیری سه شکارچی متخلف در منطقه شکار ممنوع زله زرد گیلانغرب - نمایش محتوای خبر

 

 

دستگیری سه شکارچی متخلف در منطقه شکار ممنوع زله زرد گیلانغرب

دستگیری سه شکارچی متخلف در منطقه شکار ممنوع زله زردگیلانغرب

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان گیلانغرب از دستگیری سه شکارچی متخلف در منطقه شکار و تیراندازی ممنوع زله زرد این شهرستان خبرداد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، فریبرز بساطی گفت: شب گذشته یگان حفاظت محیط زیست شهرستان در جریان گشت و کنترل در منطقه تیراندازی و شکار ممنوع زله زرد موفق شدند سه شکارچی متخلف را که اقدام به شکار یک راس قوچ وحشی کرده بودند، دستگیر کنند.

وی اظهار کرد: ماموران پس از دستگیری شکارچیان و کشف لاشه یک راس قوچ وحشی خودروی نیسان آنان را نیز توقیف کردند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست گیلانغرب با بیان اینکه متخلفان با تشکیل پرونده تحویل مقام قضایی شهرستان شدند، تصریح کرد: براساس ماده 10و 11 قانون شکار و صید بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست از شکارچیان متخلف خسارت دریافت خواهد شد.

منطقه زله زرد با 40 هزار هکتار مساحت یکی از مناطق مهم زیستگاهی گونه های نادر گیاهی و جانوری در استان کرمانشاه و کشور به شمار می رود که از سال 1373 تحت حفاظت است.

از جانوران موجود در این منطقه می توان به کل و بز وحشی، قوچ و میش، آهو، گرگ، روباه، خرگوش، تشی و بزمجه اشاره کرد. همچنین از گونه های پرندگان کبک، تیهو، سار و فاخته نیز در این زیستگاه با پوشش گیاهی بلوط، پلک، تنگرس، آلبالو وحشی و گیاهان مرتعی زندگی می کنند.