رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸

دستگیری عامل تیراندازی در بین شهروندان کرمانشاهی - نمایش محتوای خبر

 

 

دستگیری عامل تیراندازی در بین شهروندان کرمانشاهی

دستگیری عامل تیراندازی در بین شهروندان کرمانشاهی

عامل تیراندازی در بین شهروندان کرمانشاهی دستگیر شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، رئیس پلیس امنیت عمومی استان گفت: یکی از اراذل و اوباش معروف شهر کرمانشاه که با انتشار کلیپ هایی از قدرت نمایی خود با تیراندازی در بین شهروندان، احساس ناامنی ایجاد کرده بود، با وجود داشتن مخفیگاه های متعدد در استان های تهران و خوزستان و شهرستان های کرج، ملارد، شهریار، شهر قدس و دزفول دستگیر شد.

سرهنگ محمد رستمی اظهار داشت: در پی وقوع چندین مورد تیراندازی و ایجاد رعب و وحشت در سطح شهرستان کرمانشاه، مراتب در دستور کار پلیس امنیت عمومی قرار گرفت. وی افزود: با اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات گسترده، عامل تیراندازی به هویت ( م.ج) شناسایی شد که نامبرده در تاریخ های 29/4/95 ، 7/5/95 و 15/5/95 در خیابان جم خانه، در مورخ 24/5/95 در آریا شهر و در مورخ 31/5/95 در خیابان جلیلی اقدام به تیراندازی با سلاح جنگی کلاشینکف و اخلال در نظم عمومی کرده بود.

این مقام انتظامی ادامه داد: این مجرم سابقه دار در شهریور ماه سال جاری نیز با انتشار فیلمی در فضای مجازی با محتوای ایجاد رعب و وحشت از طریق تیراندازی در بین مردم و سپس در مورخ 2/10/95 در تپه فتح علی خان باز هم اقدام به تیراندازی و اخلال در نظم و پس از آن نیز مجدداً با انتشار فیلمی دیگر در فضای مجازی برای اراذل و اوباش کرمانشاه اقدام به قدرت نمایی کرده بود.

سرهنگ رستمی با اشاره به اینکه متهم با انتشار این فیلم ها باعث تشویش اذهان عمومی و ایجاد حس ناامنی در سطح استان شده بود، تصریح کرد: متواری شدن متهم و جابجایی در مخفیگاه های متعدد در استان های تهران و خوزستان و شهرستان های کرج، ملارد، شهریار، شهر قدس و دزفول دستگیری وی را دشوار ساخته بود.

این مقام انتظامی عنوان کرد: در این راستا اکیپی ویژه از مأموران اداره پلیس امنیت عمومی استان جهت دستگیری (م.ج) وارد عمل شد و پس از شناسایی آخرین مخفیگاه وی در شهرستان دزفول، جهت دستگیری وی اقدام کردند اما پیش از رسیدن پلیس، متواری شده بود که در نهایت با تعقیب و مراقبت های بیشتر، متهم در حالی که با یک دستگاه خودروی سواری به سمت کرمانشاه در حرکت بود، طی عملیاتی ضربتی دستگیر شد.

سرهنگ رستمی گفت: این مجرم شرور در بازجویی های اولیه به تمامی تیراندازی های مذکور در سطح استان اعتراف و اعلام کرد سلاحی که با آن اقدام به تیراندازی کرده در اختیار دوستش قرار دارد، لذا با اقدامات پلیسی و اطلاعاتی دیگر متهم، همراه با یک دستگاه خودروی زانتیا پس از تعقیب و گریز به خیابان سیلو کشانده شده و در یک اقدام عملیاتی وی نیز دستگیر شد.

رئیس پلیس امنیت عمومی استان اظهار داشت: در بازرسی اولیه از خودروی متهم یک قبضه اسلحه جنگی کلاشینکف به همراه چهار تیغه خشاب و 134 تیر جنگی مربوطه و نیز یک دستگاه آژیر گردان و یک عدد کلاه نظامی کشف شد. سرهنگ رستمی با اشاره به اینکه رسیدگی به جزئیات پرونده کماکان ادامه دارد، خاطرنشان ساخت: نیروی انتظامی برخورد با مجرمان و متخلفان را وظیفه ذاتی خود می داند اما تحت هر شرایط در چارچوب قوانین و مقررات عمل خواهد کرد. دستگیری عوامل انتشار تصاویر شهروندان در کانال تلگرامی رئیس پلیس فتای استان گفت: دو جوان 18 ساله کرمانشاهی که اقدام به راه‌اندازی کانال تلگرامی و انتشار تصاویر و فیلم های شهروندان با مضامین غیراخلاقی و تمسخرآمیز کرده بودند، شناسایی و دستگیر شدند.

سرهنگ علی کریمی اظهار داشت: در پی مراجعه و شکایت چندین نفر از شهروندان کرمانشاهی مبنی بر درج تصاویر توهین آمیز علیه آنها در یک کانال تلگرامی توسط فردی ناشناس، پرونده ای در این باره در پلیس فتا تشکیل شد. وی افزود: طبق اظهارات شاکیان پرونده مشخص شد که کانال تلگرامی مورد نظر با 850 نفر عضو که تعداد اعضای آن نیز در حال افزایش بود، با انتشار عکس های مردم شهر کرمانشاه و اضافه کردن مطالب توهین آمیز، تمسخر و ورود به حریم شخصی آنها، با آبروی افراد متعددی بازی کرده است.

سرهنگ کریمی خاطرنشان کرد: گردانندگان کانال گمان داشتند جرمشان قابل پیگرد نیست و به تدریج گستاخ تر شده و در حال گسترش فعالیت خود بودند که با تلاش شبانه روزی و اقدامات فنی و تخصصی کارشناسان پلیس فتا با توجه به توان علمی و با استفاده از امکانات فنی و پلیسی سرانجام موفق به شناسایی متهمان شدند و با هماهنگی مقام قضائی آنها را در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر کردند.

وی با بیان اینکه متهمان در مواجهه با مستندات موجود لب به اعتراف گشودند، اضافه کرد: دو جوان 18 ساله دستگیر شده عکس های قربانیان خود را از اکانت های اینستاگرام، پروفایل تلگرام و یا از طریق ربات تلگرام دریافت و برای سرگرمی و مزاح در زیر عکس ها مطالب توهین آمیز و غیراخلاقی نوشته و در کانال تلگرامی خود قرار می دادند. رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه در پایان گفت: به آن دسته از متخلفان و مجرمان فضای مجازی که فکر می کنند اقدامات آنها از دید قانون مخفی می ماند هشدار داده می شود که با اقدامات پلیسی شناسایی و تحویل مراجع قضائی داده خواهند شد.

دستگیری مأموران قلابی در کرمانشاه فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه از دستگیری زن و مرد سارقی که با جعل عنوان مأمور انتظامی از شهروندان اخاذی می کردند، خبر داد و گفت: از پلیس زن قلابی دو قبضه اسلحه کلت و یک دستگاه بی سیم پلاستیکی کشف شده است.

سرهنگ رضا شیرزادی اظهار داشت: به دنبال دریافت اخباری از سوی شهروندان مبنی بر اینکه زن و مرد جوانی با اسلحه کلت و بی سیم خود را به عنوان مأمور معرفی و از مردم اخاذی و سرقت می کنند بررسی و رسیدگی به صورت ویژه در دستور کار انتظامی شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: مأموران با اقدامات اطلاعاتی و کنترل نامحسوس موفق شدند طی یک عملیات غافلگیرانه این زن و مرد سارق را حین اخاذی از شهروندان در یکی از خیابان های فرعی شهر کرمانشاه دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کنند. این مقام انتظامی ادامه داد: متهمان در بازجویی های صورت گرفته به جرم خود مبنی بر جعل عنوان و سرقت از شهروندان اعتراف کردند، همچنین دو قبضه اسلحه کلت تقلبی به همراه یک دستگاه بی سیم پلاستیکی از پلیس زن قلابی کشف و ضبط شد.

سرهنگ شیرزادی با اشاره به اینکه که متهم زن پیش از این هیچگونه سابقه ای نداشته است، تصریح کرد: متهم مرد چندین مورد سابقه سرقت و خرید و فروش موادمخدر داشته است که در این خصوص پرونده ای تشکیل و به همراه متهمان جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد. وی با تأکید بر مبارزه قاطع با اخلال گران عرصه نظم و امنیت از شهروندان درخواست کرد: جهت جلوگیری از سوء استفاده افراد سودجو، در صورت مواجه شدن با درخواست های غیر معقول توسط افرادی که خود را مأمور دولتی معرفی می کنند، حتماً از آنان کارت شناسایی معتبر در خواست کنند و در صورت اطلاع از فعالیت های مجرمانه و هرگونه موارد مشکوک، مراتب را در اسرع وقت از طریق تلفن 110 اطلاع دهند تا نسبت به دستگیری و برخورد با متخلفان اقدام شود.

کشف 10 مورد سرقت احشام در کرمانشاه رئیس پلیس آگاهی استان از کشف 10 مورد سرقت احشام و دستگیری سرکرده باند سارقان خبر داد. سرهنگ محمدرضا امیری در تشریح این خبر بیان داشت: در پی وقوع سرقت احشام در سطح روستاهای استان، با انجام کار اطلاعاتی پر دامنه و مستمر مشخص شد فردی سابقه دار با همدستی دو نفر دیگر با تشکیل یک باند اقدام به سرقت احشام می کنند.

وی با اشاره به اینکه سرقت ها به وسیله یک دستگاه پژو RD انجام شده است، تصریح کرد: در این راستا دستگیری سارقان در دستور کار ماموران اداره عملیات ویژه این پلیس قرار گرفت.

این مقام انتظامی گفت: پس از شناسایی مخفیگاه سرکرده باند سارقان، با مجوز قضائی متهم در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد و به پایگاه آگاهی انتقال یافت که وی در بازجویی های اولیه منکر هرگونه سرقتی شد اما با روش های علمی و ارائه مستندات و تحقیقات جامع، به 10 مورد سرقت احشام در روستاهای اطراف شهر کرمانشاه با همدستی دو نفر دیگر اعتراف کرد.

سرهنگ امیری با بیان اینکه تمامی مالباختگان در زمینه این سرقت ها شناسایی شده اند، افزود: در این راستا پرونده ای تشکیل و به دادسرای کرمانشاه ارسال شد که متهم با تعیین قرار وثیقه مناسب تحویل زندان گردید، همچنین تلاش در خصوص دستگیری سایر همدستان وی ادامه دارد. کشف محموله مواد محترقه به ارزش 320 میلیون ریال در کرمانشاه فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه از کشف محموله 320 میلیون ریالی مواد محترقه پیش از توزیع در سطح شهر کرمانشاه خبر داد.

سرهنگ رضا شیرزادی گفت: اکیپی ویژه از یگان فوریت های پلیسی 110 حین گشت زنی در میدان امام خمینی (ره) با یک دستگاه خودرو پژو پارس مواجه می شوند که به محض رویت مأموران با سرعت زیاد و حرکات مارپیچ از محل متواری می شود، لذا این عمل وی باعث ظن اکیپ گشت و منجر به تعقیب خودرو پژو توسط مأموران شد. وی افزود: پس از طی مسافت کوتاهی با درایت و مهارت اکیپ گشت یگان فوریت، خودرو پژو متوقف و راننده نیز تسلیم مأموران می شود که در بررسی از خودرو 157 هزار عدد انواع مواد محترقه کشف و ضبط شد.

سرهنگ شیرزادی با اشاره به اینکه، برابر نظر کارشناسان ارزش این محموله 320 میلیون ریال برآورد شده است، خاطرنشان ساخت: پلیس این شهرستان با تمام توان با عمل مجرمانه قاچاق کالا برخورد می کند و در این راه مشارکت و همکاری مردم بسیار تأثیرگذار خواهد بود.

50 واحد گشت اجرائیات شهرداری، همیار پلیس شدند فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه از آموزش 50 واحد گشت اجرائیات شهرداری این شهرستان و توجیه در جهت همکاری با پلیس، در خصوص کنترل سرقت خبر داد. سرهنگ رضا شیرزادی اظهار داشت: طی تعامل و هماهنگی انتظامی این شهرستان با اجرائیات شهرداری روز گذشته تعداد 50 واحد گشت اجرائیات توسط رئیس پلیس پیشگیری شهرستان کرمانشاه آموزش داده شدند که به عنوان همیار پلیس در کنترل جرایم خصوصاً سرقت، با اطلاع رسانی موارد مشکوک به انتظامی شهرستان حین گشت زنی، همکاری داشته باشند.

وی افزود: اجرائیات شهرداری به صورت شبانه روزی تعداد 50 واحد گشت فعال خودرویی با تجهیزات لازم در سطح شهر کرمانشاه دارد که انتظامی این شهرستان از این فرصت در جهت آسایش شهروندان استفاده کرد تا به عنوان همیار پلیس در کنار فعالیت خود همکاری داشته باشند.

فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه در پایان خاطر نشان کرد: تامین امنیت و آسایش شهروندان از اهداف ناجاست و به طور قطع در کنار هم قرار گرفتن ظرفیت‌های شهرداری و نیروی انتظامی آثار مطلوبی برای شهروندان به همراه خواهد داشت، امید است با اجرای برنامه های مشترک و تعامل با ادارات و سازمان ها، در مسیر خدمت به مردم گام های موثرتری برداریم.