رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

دستگیری مامور قلابی در کنگاور - نمایش محتوای خبر

 

 

دستگیری مامور قلابی در کنگاور

دستگیری مامور قلابی در کنگاور

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه ، از دستگیری مامور پلیس قلابی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، سردار منوچهر امان اللهی گفت : این متهم با لباس نیروی انتظامی و اسلحه قلابی از چندین شهروند اخاذی کرده است.

وی با اشاره به اینکه مأموران انتظامی شهرستان کنگاور هنگام گشت زنی ، متوجه شده اند ؛ یک مأمور پلیس پس از خرید از یک مغازه، بدون پرداخت پول ، و پس از سوار شدن به یک دستگاه پراید از محل متواری شده ، او را تعقیب کردند ، که او موفق بهفرار از دست ماموران شد.

فرمانده انتظامی استان افزود : در ادامه ، بر اساس استعلام پلاک خودرو ، مشخص شد ؛ سواری پراید در تهران به سرقت رفته است و طبق اظهارات صاحب مغازه، این شخص مبالغی کارت شارژ تلفن همراه خریداری کرده و به این بهانه که کیف پولش داخل ماشین جا مانده و تا چند دقیقه دیگر با پول برمی گردد، سوار ماشین شده و فرار کرده است.

سردار امان اللهی گفت : پس از اعلام شماره پلاک خودرو به همه واحدهای گشت انتظامی کنگاور ، ماموران انتظامی با گذشت حدود 14 ساعت ، خودرو را در یکی از خیابانهای فرعی دیده و تعقیب کردند که پس از تعقیب و گریز با همکاری مردم موفق به دستگیری متهم شدند.

وی با اشاره به اینکه این مأمور قلابی لباس نیروی انتظامی به تن داشت افزود : متهم که مردی متاهل و 28 ساله است ، و سابقه کیفری هم ندارد ، در بازجویی ها ، به اعتیاد به ماده مخدر شیشه ، و اقدام به اخاذی از شهروندان کنگاوری اعتراف کرده است.

سردار امان اللهی با اعلام اینکه منزل این فرد در تهران است گفت : متهم پس از سرقت یک دستگاه پراید ، برای اخاذی و تأمین مواد مخدر به شهرستان کنگاور آمده بود.

وی افزود : مأمور قلابی تا امروز 8 شاکی دارد و هنوز مشخص نیست که آیا در سایر استان های کشور هم با همین روش اقدام به اخاذی کرده است ، یا خیر ؟! مقام ارشد انتظامی استان در ادامه از کشف و ضبط یک قبضه سلاح کلت پلاستیکی ، دست بند و مقادیری مواد مخدر از این مامور قلابی خبر داد.

بنا بر گفته مال باختگان ، متهم از گوشت مرغ تا مخدر شیشه به بهانه ترخیص خودرو از پارکینگ پلیس ، همراه نداشتن پول و از این قبیل از آنها اخاذی کرده است.