جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ فروردین ۱۳۹۹

دستگیری کارگزار قلابی سفارت کشور اروپایی در کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

دستگیری کارگزار قلابی سفارت کشور اروپایی در کرمانشاه

زن کلاهبرداری که خود را به عنوان کارگزار سفارت یکی از کشورهای اروپایی معرفی کرده بود، در کرمانشاه دستگیر شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، سرهنگ علی کریمی گفت: یکی از شهروندان کرمانشاهی با مراجعه به پلیس فتا اعلام کرد که از طریق شبکه اجتماعی با شخصی که خود را به عنوان کارگزار سفارت یکی از کشورهای اروپایی معرفی کرده، مورد کلاهبرداری قرار گرفته است.

وی افزود: شاکی پرونده جهت اخذ ویزا، مبلغ 85 میلیون ریال به این کارگزار قلابی پرداخت کرده بود، اما با توجه به طولانی شدن زمان دریافت ویزا، متوجه این کلاهبرداری می شود.

این مقام انتظامی اظهار داشت: کارشناسان این پلیس با تلاش شبانه روزی و اقدامات فنی و با توجه به توان علمی، سرانجام موفق به شناسایی متهم شده و با هماهنگی مقام قضائی وی را در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر کردند.

رئیس پلیس فتا استان با بیان اینکه متهم در مواجهه با مستندات موجود به بزه انتسابی اعتراف کرده است، گفت: نباید بدون هیچ تحقیقی به دیگران اعتماد کنیم، فضای سایبر محلی است که هر کسی به راحتی می تواند خود را در آن شخصی دیگر جلوه دهد، لذا قبل از اعتماد باید به صورت حضوری به سازمان، شرکت، سفارت و یا ... مراجعه و از صحت گفته های مخاطب خود مطمئن شویم.

سرهنگ کریمی از هموطنان عزیز خواست در صورت مواجه و یا مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir بخش تماس با ما اطلاع دهند.