سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

دستگیری ۶ نفر از اراذل شناسنامه دار توسط پلیس اطلاعات کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

دستگیری ۶ نفر از اراذل شناسنامه دار توسط پلیس اطلاعات کرمانشاه

دستگیری ۶ نفر از اراذل شناسنامه دار توسط پلیس اطلاعات کرمانشاه

رئیس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی انتظامی استان از دستگیری شش نفر از اراذل و اوباش شناسنامه دار و عاملان تیراندازی در سطح شهر کرمانشاه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "محمد رستمی" گفت: در پی ارجاع یک مورد پرونده به اداره عملیات اطلاعات پاوا از سوی شعبه یازدهم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب کرمانشاه مبنی بر نزاع و درگیری دسته جمعی بین تعدادی از اراذل و اوباش شناسنامه دار که منجر به تیراندازی و اخلال در نظم و ایجاد رعب و و حشت عموم و اهالی محله نقلیه شده بود، موضوع در دست بررسی قرار گرفت.

وی عنوان کرد: ماموران پلیس اطلاعات و امنیت با توجه به حساسیت پرونده و متواری بودن متهمان، به صورت ویژه و تمام وقت وارد عمل شدند که در نتیجه اقدامات اطلاعاتی، مخفیگاه عاملان اصلی تیراندازی و اخلال در نظم شناسایی شد.

این مقام انتظامی ادامه داد: پس از تعقیب و مراقبت های مستمر و تلاش شبانه روزی، با هماهنگی مقام قضائی طی یک عملیات ضربتی شش نفر از متهمان در نقاط مختلف سطح شهر کرمانشاه دستگیر شدند و دو خودرو نیز در این رابطه به پارکینگ منتقل شد.

سرهنگ رستمی خاطرنشان ساخت: متهمان دستگیر شده جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند و تلاش جهت دستگیری سایر متهمان متواری در دست اقدام است.

کشف ۴۹۶۰ کیلوگرم برنج خارجی قاچاق در کرمانشاه رئیس پلیس آگاهی استان از کشف چهار هزار و ۹۶۰ کیلوگرم برنج خارجی قاچاق به ارزش ۳۰۰ میلیون ریال و دستگیری دو قاچاقچی در این زمینه خبر داد.

سرهنگ "محمدرضا امیری" در تشریح این خبر بیان داشت: در پی کسب یک مورد خبر از منابع اطلاعاتی استان هرمزگان مبنی بر اینکه قاچاقچیان با استفاده از کامیون های پوششی در غالب شرکت های مجاز اقدام به خرید یک محموله برنج خارجی کرده اند و قصد انتقال به استان کرمانشاه را دارند، موضوع در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با قاچاق کالای این پلیس قرار گرفت.

وی در ادامه بیان داشت: با انجام اقدامات اطلاعاتی و تعقیب و مراقبتی، ساعت و محل تردد خودروی حامل کالای قاچاق مشخص شد، لذا اکیپی از کارکنان اداره مبارزه با قاچاق کالا با هماهنگی مقام قضائی به مسیرهای موردنظر اعزام و موفق شدند خودروی کامیون تریلی حامل محموله قاچاق را در حین تخلیه بار به داخل خودرویی دیگر، توقیف کنند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: در بررسی اولیه مشخص شد خودرو حامل برنج خارجی است که جهت بررسی بیشتر به همراه دو متهم دستگیر شده به پلیس آگاهی منتقل شدند و پس از انتقال و توزین مقدار ۴۹۶۰ کیلوگرم برنج قاچاق به ارزش ۳۰۰ میلیون ریال ضبط و توقیف شد.

سرهنگ امیری یادآور شد: پدیده قاچاق کالا ضربات جبران ناپذیری به اقتصاد کشور وارد می کند که در این راستا نیروی انتظامی با تمام توان و امکانات با قاچاقچیان کالا مقابله خواهد کرد.

ارسال عکس و پیام غیر اخلاقی به بهانه آشنایی رئیس پلیس فتا انتظامی استان از دستگیری عامل مزاحمت در فضای مجازی خبر داد.

سرهنگ "علی کریمی" اظهار داشت: در پی شکایت دختر خانم جوانی مبنی بر اینکه شخصی ناشناس در شبکه اجتماعی تلگرام با ارسال تصاویر و پیام های غیراخلاقی و درخواست های نامتعارف برای وی ایجاد مزاحمت کرده است، رسیدگی به موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: ماموران با انجام بررسی های فنی و تحقیقات گسترده فردی را در این زمینه شناسایی و پس اخذ مجوز از مقام قضائی، متهم را دستگیر و تجهیزات دیجیتال وی را به آزمایشگاه ادله این پلیس منتقل کرده و مورد بررسی قرار دادند که مدارک جرم از تجهیزات وی استخراج شد.

این مقام انتظامی در ادامه تصریح کرد: در تحقیقات مقدماتی متهم به جرم خود معترف و انگیزه خود را فقط آشنایی و دوستی با شاکیه اعلام کرد.

سرهنگ کریمی با اشاره به اینکه متهم پس از تشکیل پرونده مقدماتی تحویل مراجع قضائی شد، گفت: بعضی از افراد با سوءاستفاده از فضای مجازی با این تصور که هرگز شناسایی نمی شوند اقدام به ایجاد مزاحمت برای دیگران می کنند اما این افراد باید بدانند در صورت شکایت، پلیس فتا آنها را شناسایی و دستگیر خواهد کرد.

وی افزود: کاربران توجه داشته باشند در صورتی که شخصی اقدام به مزاحمت برای آنها نمود ابتدا وی را بلاک کرده و اگر مزاحمت ها ادامه داشت حتماً با کارشناسان ما در پلیس فتا با شماه تلفن ۰۸۳-۲۱۸۸۱۸۹ تماس و مشکل خود را بیان کنند، کارشناسان ما آماده پاسخگویی به تمامی سوالات سایبری همشهریان عزیز هستند.