سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

دستگیری 165 شکارچی در کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

دستگیری 165 شکارچی در کرمانشاه

دستگیری 165 شکارچی درکرمانشاه

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه از دستگیری 165 شکارچی متخلف در استان طی 9 ماهه امسال خبر داد.

بهادر چراغی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه اظهار کرد: در 9 ماهه امسال 165 شکارچی متخلف در سطح استان دستگیر شدند و برای آنها 137 مورد پرونده تخلف تشکیل شده است.

وی ادامه داد: از این شکارچیان 325 قطعه انواع پرنده شامل عقاب، کبک، تیهو، چنگر، مرغابی و همچنین 39 راس انواع پستاندار شامل آهو، کل و بز، گراز، خرگوش، سنجاب و روباه کشف و ضبط شده است.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه افزود: همچنین در این مدت از 15 مورد شروع به شکار نیز پیشگیری شده است چراغی تعداد اسلحه‌های شکاری کشف و ضبط شده در این مدت را نیز 36 قبضه و تعداد ادوات شکار ضبط شده را نیز 156 قطعه اعلام کرد.

وی اشاره‌ای هم به آتش‌سوزی‌های حوزه محیط زیست در 9 ماهه امسال داشت و تصریح کرد: امسال 13 مورد آتش‌سوزی به وسعت 57 هکتار داشتیم که نسبت به سال گذشته کاهش قابل توجهی داشته است.

به گفته این مسئول، در مدت مشابه سال گذشته 16 مورد آتش‌سوزی به وسعت 186 هکتار در عرصه تحت مدیریت محیط زیست استان رخ داده است.

چراغی یادآوری کرد: محیط‌بانان و یگان حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه از بیش از 370 هزار هکتار اراضی تحت مدیریت محیط زیست حفاظت می‌کنند و مدام در این مناطق گشت‌زنی دارند.