سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

دعوت حجی‌زواره به فینال گرندپری - نمایش محتوای خبر

 

 

دعوت حجی‌زواره به فینال گرندپری

دعوت حجی‌زواره به فینال گرندپری

فدراسیون جهانی تکواندو، رنکینگ جديد 4 وزن المپیکی را اعلام کرد تا 8 تكواندوكار برتر هر وزن كه جواز حضور در فينال گرندپري را بدست آورده اند، مشخص شوند که از تيم ايران نيز عاشورزاده، خدابخشی، حجی‌زواره، اسبقی و مردانی با كسب جايگاه مناسب در رنكينگ جزو دعوت‌شدگان به فينال گرندپري هستند.

به گزارش خبرنگار سرویس ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، فدراسیون جهانی تکواندو، رده‌بندی تكواندوكاران المپيكي در ماه نوامبر را اعلام كرد و امتیازات اين ماه تا پایان رقابتهای ماه اكتبر 2015 محاسبه شده است.

امتیازات مرحله سوم مسابقات گرندپري (G4) در سال 2015 كه در منچستر برگزار شد، بازيهاي المپيك نظاميان جهان (G2)، آزاد صربستان، آزاد برزيل، آزاد اقيانوسيه، آزاد تيرينيداد و آزاد قزاقستان كه هر 4 مسابقه G1 بودند، در این رنکینگ محاسبه شده است.

تکواندوکاران تيم ملي کشورمان از اين 7 مسابقه، تنها در مسابقات گرندپري منچستر و آزاد قزاقستان حضور داشتند و 3 ملي پوش كشورمان هم در تركيب تيم ملي نيروهاي مسلح در مسابقات نظاميان جهان برروي شياپ چانگ رفتند.

در اين رنكينگ؛ امتيازات سال 2011 به طور كل از جدول رده بندي حذف و از امتيازات سال 2012 و 2013 به ترتيب 75 و 50 درصد كسر شده است. همچنين با اعلام رنكينگ در هر ماه جديد؛ 25 درصد از امتيازات ماه قبل در سال 2014 كسر خواهد شد كه در اين ماه از رقابتهاي اكتبر 2015 امتياز كسر شده است و تكواندوكاران كشورمان در سال 2014 در گرندپري منچستر موفق به كسب مدال شده بودند.

براساس این رنکینگ اعلام شده، مسعود حجی زواره تکواندوکار شایسته کرمانشاهی در رده پنجم وزن 80-  کیلوگرم قرار دارد.

اما با اعلام اين رنكينگ، نفرات دعوت شده به مسابقات فينال گرندپري كه 14 و 15 آذرماه در مكزيكو سيتي برگزار مي شود نيز مشخص شدند و 32 تكواندوكار از 16 كشور در 4 وزن المپيكي برروي شياپ چانگ خواهند رفت.

در اين رقابتها كه تنها 8 تكواندوكار برتر رنكينگ المپيكي هر وزن مجاز به حضور هستند از ايران، فرزان عاشورزاده در وزن اول، بهنام اسبقي در وزن دوم، مهدي خدابخشي و مسعود حجي زواره در وزن سوم و سجاد مرداني در وزن چهارم جواز شركت در اين مسابقات مهم و سرنوشت ساز را بدست آوردند تا ايران تنها كشوري باشد كه توانسته 5 نماينده را در 4 وزن المپيكي در اختيار داشته باشد.

بعد از ايران، كره جنوبي با 5 نماينده در 3 وزن، بيشترين دعوت شده را دارد، و در ادامه آلمان و مكزيك 3 نماينده در 3 وزن، بل‍ژيك و روسيه دو نماينده در دو وزن، انگليس و ازبكستان، دو نماينده در يك وزن و كشورهاي پرتغال، اسپانيا، مولداوي، فرانسه، گابن، آذربايجان، تركيه و آرژانتين هركدام يك نماينده در يك وزن را برروي شياپ چانگ خواهند فرستاد.

البته در صورتيكه از اين 8 تكواندوكار دعوت شده، يك نفر انصراف دهد، مجوز حضور در فينال گرندپري به نفر بعدي رنكينگ خواهد رسيد.

مسابقات فينال گرندپري G8 است و دارندگان مدال طلا، نقره و برنز هركدام 80، 48 و 28.8 امتياز بدست مي آورند و در پايان اين رقابت‌ها است كه فدراسيون جهاني، 6 تكواندوكار برتر رنكينگ المپيك را اعلام و 24 تكواندوكار مردي كه توانستند سهميه المپيك ريو 2016 را از طريق رنكينگ المپيكي بدست آوردند را معرفي مي‌كند.