جهش تولید | دوشنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۹

دمای هوای استان کرمانشاه کاهش می‌یابد - نمایش محتوای خبر

 

 

دمای هوای استان کرمانشاه کاهش می‌یابد

دمای هوای استان کرمانشاه کاهش مییابد

مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه، از کاهش دمای هوای استان طی هفته پیش رو خبر داد و گفت: با وزش بادهای شدید طی این مدت احتمال وقوع غبار در جو استان نیز می رود.

شاهرخ پارسا در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص آخرین پیش بینی صورت گرفته از وضعیت هوای استان کرمانشاه گفت: بر اساس آخرین تحلیل از داده های هواشناسی، شرایط ناپایدار ضعیفی در جو منطقه حاکم شده است که تا روز سه شنبه ادامه دارد.

مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه افزود: براین اساس شرایط مذکور، هر روز به‌ویژه طی ساعاتی از بعدازظهر و اواخر وقت، سبب وزش باد و افزایش ابر در جو استان خواهد شد.

وی ادامه داد: این شرایط در روز سه شنبه، علاوه بر تشدید نسبی وزش باد، ممکن است سبب غبار رقیق و وقوع رگبارهای خفیف و پراکنده باران در پاره ای از نقاط سطح استان شود.

مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه، بیشینه سرعت باد در استان را طی این مدت ۶۰ تا ۷۵ کیلومتر بر ساعت و در روز چهارشنبه این هفته اعلام کرد. پارسا تصریح کرد: به دنبال این وضعیت، موجی ناپایدار که با گسترش کم فشار و وزش باد شدید همراه می‌شود، طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه، جو منطقه را متاثر کرده و بارش هایی نه چندان قابل توجه همراه با رعدوبرق به ویژه برای نواحی جنوبی و شرقی استان در پی خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: وزش باد ناشی از این موج، در بعضی ساعات، شرایط را برای نفوذ غبار از کشورهای عراق و سوریه به جو استان، فراهم می کند. مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه افزود: همچنین طی هفته جاری متوسط دمای هوا در نقاط مختلف استان، روندی رو به کاهش دارد و کاهش دما در ۲ روز پایانی هفته محسوس خواهد بود.

پارسا، گرمترین نقطه استان را شهرستان قصرشیرین با بیشینه دمای ۳۳ درجه سانتی گراد بالای صفر و خنکترین نقطه استان را شهرستان سنقر با کمینه دمای ۶ درجه سانتی گراد بالای صفر اعلام کرد.