جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

دنده‌کباب کرمانشاه می‌تواند در کشور برند شود - نمایش محتوای خبر

 

 

دنده‌کباب کرمانشاه می‌تواند در کشور برند شود

دنده کباب کرمانشاه

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه اظهار کرد: قطعا دنده‌کباب کرمانشاه می‌تواند مانند کباب‌"شاندیز" با ایجاد رستورانهای زنجیره‌ای در سطح استان و کشور به عنوان یک برند خوب مطرح شود و سرمایه‌گذاری بر روی آن قطعا سودآور خواهد بود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، مهندس مجتبی نیک‌کردار در همایش "پنجره‌واحد و افق‌ سرمایه‌گذاری در کرمانشاه" که امروز (9 اسفند‌ماه) با حضور جمعی از سرمایه‌گذاران و کارآفرینان استان در محل سالن شهدای‌دولت استانداری کرمانشاه برگزار شد، با بیان اینکه کرمانشاه با جمعیت بیش از یک میلیون‌نفر بزرگترین شهر کردنشین دنیاست اظهار کرد: این خود می‌تواند به عنوان یک برند برای سرمایه‌گذاری محسوب شود.

نیک‌کردار زیرساخت‌های حمل و نقل و ارتباطات را مهم‌ترین شاخصه توسعه تجارت و سرمایه‌گذاری عنوان کرد و افزود: در حال حاضر کرمانشاه دارای مرزهوایی بین‌المللی است و از سال‌آینده توسعه خوبی در فرودگاه آن انجام خواهد شد و در حال حاضر نیز صدور ویزا در محل این فرودگاه انجام می‌شود.

وی اظهار کرد: در بحث راه‌آهن نیز با تلاش‌های صورت‌گرفته امیدواریم با راه‌اندازی ایستگاه کرمانشاه سال‌آینده قطار به کرمانشاه برسد.

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه با بیان اینکه راه‌آهن غرب‌کشور بخشی از قطعه سراسری غرب به شرق آسیاست، اظهار کرد: با توجه به پیوستن ایران به اتحادیه سراسری راه‌آهن آسیا رسیدن قطار به کرمانشاه و ادامه مسیر آن تا مرز خسروی و از آنجا به کشور عراق و دریای مدیترانه می‌تواند نقش موثری در توسعه صادرات کشور از طریق استان داشته باشد و فرصت مطلوبی را برای سرمایه‌گذاری در استان فراهم کند.

وی ابراز امیدواری کرد: با رسیدن قطار به کرمانشاه در سال آینده ظرف چند سال آینده نیز بتوان این مسیر را تا قصرشیرین و مرز خسروی تکمیل و به بهره‌برداری رساند.

نیک‌کردار با بیان اینکه کرمانشاه از طریق بزرگراه ‌شرقی به تمامی مراکز استانهای کشور متصل است، اظهار کرد: تکمیل بزرگراه در غرب استان نیز تا شهرستان قصرشیرین در دستور کار قرار دارد.

وی اظهار کرد: قطعه بزرگراه شمال غرب استان نیز در دست تکمیل است و احداث بزرگراه به سمت جنوب کشور نیز در دستور کار قرار دارد و ظرف دو تا سه سال آینده شبکه بزرگراهی استان در تمام مسیرهای شرقی، غربی و شمالی و جنوبی تکمیل می‌شود که این امر نقش مهمی در زمینه توسعه حمل و نقل و صادرات استان خواهد داشت.

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه همچنین با اشاره به ویرانی‌های استان در هشت‌سال دفاع مقدس اظهار کرد: بر همین اساس دولت تدبیر و امید جهت توسعه استانهای مرزنشین و بویژه استانهای درگیرجنگ امکانات و مشوق‌هایی را برای سرمایه‌گذاران در این مناطق فراهم کرده که این خود فرصت مناسبی را جهت سرمایه‌گذاری در استان فراهم کرده است.

نیک‌کردار با بیان اینکه در زمینه عمران و خدمات شهری همیشه اولین‌ها موفق هستند، اظهار کرد: قطعا افرادی که در حوزه عمران شهری کرمانشاه سرمایه‌گذاری کنند از آنجا که اولین هستند، موفق خواهند شد.

وی با بیان اینکه کرمانشاه نیاز به ساخت هتل‌های جدید و چندستاره دارد، اظهار کرد: شهرداری کرمانشاه در حال‌حاضر هفت‌نقطه از بهترین نقاط‌شهر را برای ساخت هتل پیش‌بینی کرده و آن را در اختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌دهد و شورای شهر نیز هزینه صدور پروانه هتل را صفر کرده و اداره کل میراث‌فرهنگی استان نیز وام خوبی را در این زمینه در اختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌دهد.

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه اظهار کرد: با رونق فعالیت‌های تجاری در استان قطعا نیاز به هتل مطلوب و چندستاره افزایش خواهدیافت و از آنجا که کرمانشاه قطب‌گردشگری غرب‌کشور بوده و ما برای سال آینده پیش‌بینی حضور چهار میلیون گردشگر را داریم قطعا نیازبه هتل بیش از پیش احساس می‌شود.

نیک‌کردار با اشاره به تمرکز بافت فرسوده شهرکرمانشاه در حوزه مرکزی و اطراف بازارها و مراکزتاریخی شهر اظهار کرد: این بافت‌ها گنجی هستند که خاک خورده و سرمایه‌گذاران می‌توانند زمین‌های آنها را با قیمت مناسب خریداری کرده و واحدهای اداری و تجاری بسازند.

وی اظهار کرد: شورای شهرکرمانشاه برای رونق سرمایه‌گذاری در این زمینه هزینه پروانه واحدهای تجاری، اداری و مسکونی را در بافت فرسوده شهر در سال جاری و سال آینده صفر کرده است.

نیک‌کردار به فرصت‌های سرمایه‌گذاری گردشگری استان و شهر کرمانشاه نیز اشاره و تصریح کرد: در حال حاضر در مجموعه جهانی بیستون به مبلغ دو هزار میلیارد تومان پروژه مشخص تعریف شده که این امر قابلیت و فرصت‌خوبی را برای سرمایه‌گذاران با توجه به تدوین طرح‌جامع شهربیستون به عنوان یک شهر گردشگری و تاریخی فراهم آورده است.

وی به دنده‌کباب کرمانشاه که از جمله غذاهای معروف کرمانشاه است نیز به عنوان یک فرصت سرمایه‌گذاری اشاره و تصریح کرد: قطعا دنده‌کباب کرمانشاه می‌تواند مانند کباب‌"شاندیز" با ایجاد رستورانهای زنجیره‌ای در سطح استان و کشور به عنوان یک برند خوب مطرح شود و سرمایه‌گذاری بر روی آن قطعا سودبخش خواهد بود.

نیک‌کردار در ادامه به رده‌بندی امنیت استانها در کشور اشاره و تصریح کرد: بر اساس اعلام این رتبه‌بندی از سوی قوه‌قضاییه، کرمانشاه در رتبه‌هفتم امنیت‌کشور است و از آنجا که امینت یکی از فاکتورهای اصلی جهت سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود این مسئله نیز فرصت خوبی را برای سرمایه‌گذاران در استان فراهم کرده است.

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه با توجه به قابلیت‌ها و پتانسیل‌های بسیار استان جهت سرمایه‌گذاری اظهار کرد: مشکل این است که نتوانسته‌ایم آنگونه که باید این قابلیت‌ها را معرفی کنیم.

وی در پایان با بیان اینکه استاندار و مجموعه مسئولین استان به طور جد پیگیر سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در استان هستند، اظهار کرد: ما معتقدیم باید برای سرمایه‌گذار فرش قرمز پهن شود و قطعا تمام تلاش خود را برای حمایت از سرمایه‌گذاران در استان بکار خواهیم گرفت.