جهش تولید | پنج‌شنبه، ۲ بهمن ۱۳۹۹

ده خبرنگار برتر استان کرمانشاه معرفی میشوند - نمایش محتوای خبر

 

 

ده خبرنگار برتر استان کرمانشاه معرفی میشوند

ده خبرنگار برتر استان کرمانشاه معرفی میشوند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه از معرفی 10 خبرنگار برتر استان به مناسبت روز خبرنگار (17 مردادماه) خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه کرمانشاه، دکتر ابراهیم رحیمی زنگنه در نشست خبری امروز (23 تیرماه) با بیان اینکه هر ساله به مناسبت روز خبرنگار مراسم تجلیلی برای فعالین عرصه خبر به شکل عمومی برگزار می‌شود، گفت: امسال با همکاری خانه مطبوعات و همه صاحبنظران عرصه خبر تصمیم بر این شد تا مراسم این روز به شکل متفاوتی نسبت به سالهای گذشته برگزار شود.

وی اظهار کرد: تلاش ما بر این است تا در این روز خبرنگاران برتر بر اساس معیارهای خاص اعلام شده در حوزه خبرگزاری‌ها، نشریات محلی و روزنامه‌های سراسری معرفی شوند.

رحیمی‌زنگنه اظهار کرد: این معیارها با همکاری خانه مطبوعات و استانداری انتخاب شده و آثار خبرنگاران در دو بخش کیفی و کمی بررسی می شود.

وی با بیان اینکه معیارهای کمی برای ورود خبرنگاران به این رقابت در نظر گرفته شده است، گفت: بر اساس معیارهای کمی در بخش خبرگزاری‌ها انتشار 24 گزارش یا یادداشت با ذکر نام خبرنگار و انتشار حداقل 700 خبر از تاریخ ابتدای خردادماه سال 93 تا پایان خرداد ماه سالجاری در نظر گرفته شده است.

وی افزود: در بخش نشریات محلی نیز ارسال حداقل 15 گزارش با ذکر نام خبرنگار طی یکسال گذشته و نیز ارسال حداقل 60 خبر طی این مدت ضروری است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه تصریح کرد: همچنین انتشار حداقل شش گزارش با ذکر نام گزارشگر و ارسال حداقل 100 خبر طی یکسال گذشته برای روزنامه های سراسری و سرپرستی ها در نظر گرفته شده است.

وی افزود: همچنین در بخش ویژه‌نامه‌های نشریات سراسری و منطقه ای ارسال 15 گزارش با ذکر نام خبرنگار و نیز 60 خبر در ویژه‌نامه استانی ضروری است.

رحیمی‌زنگنه تصریح کرد: در بخش عکاس خبری نیز انتشار 20 عکس خبری و یا 20 گزارش تصویری در خبرگزاری‌ها با ذکر نام طی یک سال گذشته ضروری است.

وی اظهار کرد: معیارهای ذکر شده بخش کمی کار را تشکیل می‌دهد که 80 امتیاز از مجموع 100 امتیاز را به خود اختصاص می‌دهد.

وی تصریح کرد: در بخش معیارهای عمومی که 20 امتیاز دارد نیز سابقه کار تا سقف 5 امتیاز، کسب عناوین در جشنواره های منطقه‌ای و استانی از ابتدای سال 91 تا پایان تیر ماه 94 تا سقف پنج امتیاز، شرکت در دوره‌های آموزشی خانه مطبوعات و مراکز معتبر تا سقف پنج امتیاز و مدرک تحصیلی مرتبط با علوم ارتباطات و روزنامه‌نگاری نیز تا سقف پنج امتیاز را به خود اختصاص می‌دهند.

به گفته مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه 100 امتیاز بخش کمی با 100 امتیاز بخش کیفی کار که در آن آثار خبرنگاران توسط سه داور استانی به لحاظ کیفی مورد بررسی قرار می‌گیرد، تجمیع می‌شود.

رحیمی‌زنگنه افزود: خبرنگاران تا پایان تیرماه سال جاری برای ارسال آثار خود مهلت دارند و با اتمام این فرصت داوران به مدت یک هفته کار بررسی آثار را به لحاظ کیفی انجام می‌دهند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه اظهار کرد: با اتمام این مراحل سه خبرنگار در بخش خبرگزاری‌ها، چهار خبرنگار در بخش نشریات محلی، دو خبرنگار در بخش روزنامه های سراسری و نمایندگی‌ها و یک عکاس خبری به عنوان 10 خبرنگار برتر استان معرفی می‌شوند.

رحیمی زنگنه هدف از برگزاری این مراسم را تقویت سطح کیفی و کمی رسانه‌ها عنوان کرد و افزود: قطعا این امر انگیزه را برای بالا بردن سطح کار خبرنگاران افزایش می‌دهد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه با بیان اینکه تجلیل از همه خبرنگاران در روز خبرنگار انجام می شود، گفت: این 10 خبرنگار به صورت ویژه تقدیر می‌شوند.

فریدون معتمدیان مدیرعامل خانه مطبوعات استان کرمانشاه نیز در این نشست با بیان اینکه انتخاب خبرنگاران برتر استان برای اولین بار در روز خبرنگار امسال انجام می‌شود، گفت: این ضرورت احساس می‌شد که مراسم روز خبرنگار به نحو شایسته‌تری و با کیفیت بیشتری نسبت به سالهای گذشته برگزار شود.

وی افزود: در همین راستا جلسات متعددی با مسئولین ارشاد و صاحبنظران عرصه خبر برگزار شد و نهایتا تصمیم بر این شد تا با اعلام معیارهایی خبرنگاران برتر استان معرفی شوند.

معتمدیان خاطرنشان کرد: این کار از آن جهت که برای اولین بار انجام می‌شود قطعا نواقصی خواهد داشت که تلاش ما بر این است تا نواقص را در این دوره احصاء کرده و در سالهای بعدی با رفع آنها مراسم انتخاب خبرنگاران برتر را به نحو شایسته‌‎تری برگزار کنیم.