جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

دوازده فروردین مهر تاییدی بر حقانیت جمهوری اسلامی - نمایش محتوای خبر

 

 

دوازده فروردین مهر تاییدی بر حقانیت جمهوری اسلامی

دوازدهم فروردین روز جمهوری اسلامی

فرماندار هرسین 12 فروردین را مهر تاییدی بر حقانیت نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست و گفت: مردم در این روز با رای قاطعانه خود به دشمنان درس بزرگی داده و ثابت کردند که تا چه اندازه خواهان برقراری حکومت جمهوری اسلامی هستند.

یاور محمدی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: در این روز بزرگ و سرنوشت ساز بود که ملت ایران با حضور در پای صندوقهای رای به حکومت جمهوری اسلامی رای دادند.

وی افزود: از آن جایی که انقلاب اسلامی ما یک انقلاب کاملا مردمی بود بنابراین حضرت امام (ره) نیز با دوراندیشی خاصی انتخاب نوع حکومت را به خود مردم واگذار کردند تا آنها مشخص کنند از این پس کشور با چه نوع حکومت و مدیریتی اداره شود.
محمدی افزود: انتخاب نوع حکومتی تازه تاسیس به دست آحاد مختلف مردم و نه عده ای خاص بخوبی عالی ترین نوع دموکراسی را در نظام نشان می دهد، دموکراسی که حتی ذره ای از آن در دوران رژیم ستمشاهی نیز وجود نداشت و مردم هیچ حق انتخابی نداشتند.
وی گفت: جمهوری اسلامی به عنوان یک مبنای حکومتی به رفراندوم گذاشته شد و رای بیش از 98 درصدی مردم به آن، عملا نشان داد که ملت ایران نظامی مبتنی بر دین، شریعت و اسلام را می پسندند.

محمدی در پایان گفت: حکومت مردمی جمهوری اسلامی 36 سال از عمر آن می گذرد و به پشتوانه همین مردم و هدایت مقام معظم رهبری که به راستی ادامه دهنده راه امام راحل (ره) هستند، روز به روز بر اقتدار و عزتش افزوده می شود.

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن سال 57 به دعوت امام خمینی (ره) همه پرسی حکومت جمهوری اسلامی ایران در روزهای 10 و11 فروردین 58 برگزار شد و 98.2 واجدین شرایط با دادن رای آری، با برقراری حکومت جمهوری اسلامی موافقت کردند.