سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۳ تیر ۱۴۰۰

دوازده هزار فرزند شهید در کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

دوازده هزار فرزند شهید در کرمانشاه

ستان کرمانشاه 12 هزار فرزند شهیددارد

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه اظهار کرد: مطرح بودن امروز ایران در دنیا به برکت خون شهدا است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، آیت‌الله مصطفی علما در دیدار با جمعی از فرزندان شاهد استان کرمانشاه که امروز (29 آبان) برگزار شد، نوکری خانواده شهدا را افتخاری برای مسئولان برشمرد و افزود: اگر شهدا نبودند امروز اقتدار کنونی در کشور حاکم نبود.

جعفر همتی مشاور استاندار کرمانشاه در امور ایثارگران نیز در این نشست با بیان اینکه شهدا از ما حفظ نظام جمهوری اسلامی ایران را می‌خواهند، گفت: اگر شهدا نبودند شاید امروزی خبری از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نبود.

همتی با اشاره به اینکه استان کرمانشاه 12 هزار فرزند شهید دارد، از این تعداد زیاد فرزندان شهدا به عنوان یک پتانسیل و ظرفیت مهم یاد کرد که می‌تواند نقش مهمی در رشد روزافزون استان داشته باشد.

همتی در ادامه با اشاره راه‌اندازی شاخه استانی کانون همبستگی فرزندان شاهد استان، از مسئولان و دست اندرکاران این کانون خواست تا بر روی کارهای فرهنگی متمرکز شده و به جد از کارهای سیاسی فاصله بگیرند تا بتوانند این کانون را به اهداف خود برسانند.

عبدالرضا نادری فر رئیس هیئت مدیره کانون همبستگی فرزندان شاهد استان نیز در این نشست ابراز امیدواری کرد: راه‌اندازی این کانون بتواند پل ارتباطی خوبی بین فرزندان شهدا و مسئولین استان باشد.

به گفته نادری فر برگزاری همایش‌های ادبی و فرهنگی با محوریت شهید و شهادت، پرگزاری همایش‌های تجلیل از پدران و مادران شهدا و... از جمله برنامه‌های این کانون در استان خواهد بود.