سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

دولت برای آبادانی و توسعه روستاها دغدغه دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

دولت برای آبادانی و توسعه روستاها دغدغه دارد

دولت برای آبادانی وتوسعه روستاها دغدغه دارد

فرماندار شهرستان روانسر تاکید کرد: دولت برای آبادانی و توسعه روستاها دغدغه دارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، حسین ویسمرادی در جریان بازدید از روستاهای بخش شاهو اظهارکرد: ارائه خدمات به مناطق روستایی سبب ماندگاری روستاییان و زمینه پویایی اقتصاد کشور را فراهم می کند.

وی با بیان اینکه یکی از اهداف بازدید از روستاها رسیدگی به مشکلات و شناخت توانمندیهای روستاها است افزود: دولت برای آبادانی و توسعه روستاها دغدغه دارد و در این راستا تلاش می کند.

فرماندار روانسر اضافه کرد: مردم روستای چیلانه در دوران انقلاب اسلامی وفاداری خود را به نظام و انقلاب  ثابت کرده اند و وظیفه سنگین مدیران رسیدگی به مشکلات این روستا است.

ویس‌مرادی دیانت و دینداری را از برترین شاخصه های روستای چیلانه عنوان کرد و افزود: مردم این روستا در پاسداری از ارزشهای اسلامی و صیانت از میراث گذشتگان سنگ تمام گذاشته اند.

وی با قدردانی از همت و تلاش  اهالی روستا برای حفظ بهداشت محیط و سلامت عمومی گفت: مشارکت همه روستاییان در انجام دیگر امورات روستا مایه خوشحال و خرسندی است.

فرماندار روانسر از اختصاص 800 میلیون ریال برای اجرای طرح هادی روستای چیلانه خبر داد و خاطرنشان کرد: کار هدایت آبهای سطحی جاده منتهی به روستا نیز توسط اداره راه و شهرسازی در دستور کار قرار دارد.

همچنین رئوف حسینی بخشدار شاهو نیز در این بازدید گفت: به منظور دفع آبهای سطحی روستای چیلانه با مشارکت اهالی روستا و اعتبارات دهیاری احداث یک دهنه پل در داخل روستا به اتمام رسیده و احداث یک دهنه پل دیگر با پیشرفت 70 درصد در حال اجراست.

وی افزود: مسجد این روستا با پیشرفت 55 درصد درحال بازسازی است و  اهالی روستا برای تسریع در تکمیل آن نیازمند اعتبارات هستند.

حسینی با بیان اینکه 60 درصد از اهالی روستا در بخش کشاورزی فعالیت دارند اضافه کرد: علاوه بر دامداری و پرورش زنبور عسل، محور اصلی فعالیتهای کشاورزی این روستا باغداری است و احداث کانال برای انتقال آب و آبیاری باغات روستا بسیار ضروری است.