جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

دولت یازدهم درصدد ساماندهی نرخ سود تسهیلات بانکی است - نمایش محتوای خبر

 

 

دولت یازدهم درصدد ساماندهی نرخ سود تسهیلات بانکی است

ساماندهی سود تسهیلات بانکی

وزیر امور اقتصاد و دارایی گفت: دولت یازدهم تصمیم گرفته به صورتی جدی وارد مقوله ساماندهی نرخ سود تسهیلات بانکی شود.

به گزارش ایرنا علی طیب نیا روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران در فرودگاه کرمانشاه افزود: دولت یازدهم در اولین جلسه پول و اعتبار، تصمیمات خود را برای ساماندهی این امر مطرح می کند و برخی از بانک ها داوطلبانه پیشنهاد کاهش نرخ سود بانکی را داده اند.


وی در مورد کاهش نرخ سود بانکی گفت: در یک سال اخیر حدود 25 واحد کاهش تورمی داشته اند و طبیعی است که نرخ سود سپرده و تسهیل بانکی متناسب با آن کاهش پیدا کند.

به گفته وزیر اقتصاد و امور دارایی، درصد هستیم که بسته ای در شورای پول و اعتبار تهیه کنیم تا نرخ سود تسهیلات و بانکی را ساماندهی کنیم.

وی هدف از سفر به استان کرمانشاه را آشنایی با مسائل و مشکلات استان در حوزه های مختلف در ارتباط با اقتصاد اعلام کرد و افزود: بررسی سیستم مالیاتی، گمرکی و بانکی از جمله این اهداف است که امید است در کاهش مشکلات تاثیرگذار باشد.

از ابتدای سال جاری تاکنون، معصومه ابتکار معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت از محیط زیست وعلی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی به کرمانشاه سفر کرده اند و وزیر اقتصاد و دارایی سومین مقام عالیرتبه کشوری است که طی دو هفته اخیر به کرمانشاه سفر می کند.