جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

دومین جشنواره مولودی خوانی در استان کرمانشاه برگزار می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

دومین جشنواره مولودی خوانی در استان کرمانشاه برگزار می شود

دومین جشنواره مولودی خوانی در استان کرمانشاه برگزار میشود

مسئول بسیج هنرمندان استان کرمانشاه از برگزاری دومین جشنواره استانی مولودی خوانی در استان و همزمان با هفته وحدت سال آینده خبر داد.

صلاح الدین قره تپه در گفتگو با خبرنگار مهر، از برگزاری دومین مرحله جشنواره استانی مولودی خوانی در استان خبر داد و افزود: این جشنواره به همت بسیج هنرمندان استان کرمانشاه، با هدف تقویت این هنر ریشه دار و تحکیم وحدت بین مذاهب اسلامی در استان برگزار خواهد شد.

مسئول بسیج هنرمندان استان کرمانشاه با اشاره به وجود مذاهب اسلامی چون شیعه و اهل تسنن در استان کرمانشاه، برگزاری این جشنواره را زمینه ساز ایجاد یک حس معنوی مشترک بین مذاهب مذکورعنوان کرد.

وی افزود: هنر مولودی خوانی، از جمله اشتراکات بین برادران مسلمان پیرو این مذاهب خصوصا در استان کرمانشاه است و برگزاری چنین جشنواره هایی می توانند پیوند بین این اقوام و مذاهب را مستحکم تر از گذشته کند. قره تپه، آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره مذکور را ۱۵ آذر ماه امسال عنوان و تصریح کرد: این جشنواره همزمان با هفته وحدت سال آینده برگزار می شود.

وی گفت: علاقه مندان به حضور در این جشنواره می توانند آثار خود را به دبیرخانه آن واقع در سازمان بسیج هنرمندان استان کرمانشاه به آدرس کرمانشاه- میدان آزادگان- مجتمع فرهنگی و هنری انتظار ارسال و یا از طریق نواحی سازمان بسیج هنرمندان در شهرستان های کرمانشاه، روانسر، پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی، دالاهو، سرپل ذهاب و قصرشیرین نسبت به شرکت در این جشنواره اقدام کنند.

مسئول بسیج هنرمندان استان کرمانشاه شماره تلفن ۳۷۲۴۹۷۷۹ را به عنوان دیگر پل ارتباطی برای شرکت کنندگان و کسب اطلاعات بیشتر در خصوص جشنواره اعلام کرد و گفت: علاقه مندان به شرکت در این جشنواره باید نمونه آثار خود را در قالب لوح فشرده ارائه دهند تا پس از داوری آثار، نفرات برگزیده معرفی و تقدیر شوند.