رونق تولید ملی | جمعه، ۲۶ مهر ۱۳۹۸

دو سرمایه‌گذار تقاضای احداث تله‌کابین در قوری قلعه و پاوه را داده‌اند - نمایش محتوای خبر

 

 

دو سرمایه‌گذار تقاضای احداث تله‌کابین در قوری قلعه و پاوه را داده‌اند

دو سرمایه‌گذار تقاضای احداث تله‌کابین درقوری قلعه و پاوه را داده‌اند

معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: تاکنون دو سرمایه‌گذار تقاضای احداث تله‌کابین در قوری قلعه و پاوه را به این اداره کل ارائه داده‌اند.

به گزارش خبرنگار سرویس فرهنگی هنری ایسنا منطقه کرمانشاه، سمیه حیدری در جلسه بررسی طرح احداث تله کابین در منطقه گردشگری قوری قلعه و ویمیر پاوه که با حضور نماینده محیط زیست، منابع طبیعی، امور اراضی و نماینده دفتر امور اقتصادی استانداری کرمانشاه در محل معاونت سرمایه گذاری میراث فرهنگی استان برگزار شد، اظهارکرد: هدف از تشکیل این جلسه بررسی کارشناسی این طرح ها به منظور شناسایی درست مسیر و ارایه طرح نهایی توسط سرمایه گذار به کارگروه سرمایه گذری استان است.

معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه با بیان اینکه در حال حاضر دو نفر سرمایه گذار تقاضای خود را برای احداث تله کابین به این معاونت تحویل داده‌اند، افزود: این طرح ها به منظور احداث تله کابین در منطقه نمونه گردشگری غار قوری قلعه شهرستان روانسر و منطقه ویمیر شهرستان پاوه ارایه شده است.

وی گفت: با توجه به حساسیت اجرای طرح به لحاظ مسائل زیست محیطی، منابع طبیعی و مجوزهای امور اراضی، بر آن شدیم تا بررسی های لازم پیش از ارایه نهایی طرح توسط سرمایه گذار انجام گیرد تا روند صدور مجوزها با سرعت بیشتری انجام گیرد.

حیدری اجرای طرح تله کابین در استان را به ویژه در جوار مناطق گردشگرپذیر فرصت مناسبی برای توسعه و رونق گردشگری استان دانست و گفت: امیدواریم دستگاه های مختلف شرایطی را فراهم نمایند که بتوان از ظرفیت سرمایه گذاران بخش خصوصی استفاده کرد. در این نشست ضمن استقبال کارشناسان دستگاه ها از اجرای طرح تله کابین، مقرر گردید پس از بازدید میدانی منطقه به منظور بررسی بیشتر و اعلام نظر کارشناسی نقشه و طرح سرمایه گذار در اختیار ادارات ذیربط قرار گیرد.