سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

دو و نیم تن خوراک دام آلوده در هرسین امحاء شد - نمایش محتوای خبر

 

 

دو و نیم تن خوراک دام آلوده در هرسین امحاء شد

دو و نیم تن خوراک دام آلوده در هرسین امحاء شد

سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان هرسین از کشف، ضبط و امحاء ۲.۵ تن خوراک دام آلوده به قارچ در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر صیاد غلامی امروز پنج شنبه از کشف، ضبط و امحاء ۲.۵ تن خوراک دام آلوده به قارچ در این شهرستان خبر داد.

سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان هرسین اظهار داشت: طی بازرسی‌های نظارتی و نمونه‌برداری‌های منظم ماهیانه از کارخانجات تولید خوراک دام، طیور و آبزیان که توسط کارشناسان دامپزشکی انجام می‌شود ۲.۵ تن خوراک دام آلوده به قارچ از یکی از کارخانه های تولید خوراک دام شهرستان هرسین کشف شد.

وی با بیان اینکه خوراک ضبط شده مورد آزمایش قرار گرفته و آلودگی قارچی آن محرز شد، افزود: در تمام نظارت ها ی مستمر دامپزشکی بر کارخانجات تولید خوراک دام و طیور، محصول تولیدی آن ها پس از نمونه گیری تا حصول نتیجه آزمایش، ضبط موقت می شود و در صورت عدم مشکل در نتیجه آزمایش اجازه توزیع و فروش به آن داده می شود.

دکتر غلامی تصریح کرد: پس از نمونه برداری و با تایید آلودگی بالای قارچی در آزمایشات، این خوراک فاقد استاندارد های لازم دامپزشکی جهت مصرف دام تشخیص داده شد و با اخذ دستور قضایی از دادستان شهرستان هرسین به صورت بهداشتی امحا شد.

سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان هرسین به پرورش‌دهندگان توصیه کرد که جهت سلامت گله و محصولات تولیدی آن‌ها، خوراک دام، طیور و آبزیان مورد نیاز را تنها از کارخانجات مجاز تهیه کنند و در صورت داشتن هرگونه انتقاد و یا پیشنهاد از طریق سامانه تلفنی ۱۵۱۲ و یا سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۰۰۰۱۵۱۲ با کارشناسان اداره کل دامپزشکی در ارتباط باشند.