جهش تولید | جمعه، ۲ آبان ۱۳۹۹

دیدار مدیرکل مرکز با حجت الاسلام و المسلمین صالحی مدیرکل اوقاف استان

دیدار مدیرکل مرکز با حجت الاسلام و المسلمین صالحی مدیرکل اوقاف استان


دیدار مدیرکل مرکز با حجت الاسلام و المسلمین صالحی مدیرکل اوقاف استان

در این جلسه مهندس افشین امیری عنوان کردند هم افزایی دو دستگاه جهت اجرا و پخش برنامه های قرآنی و فرهنگی در ماه مبارک رمضان

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان کرمانشاه؛ صبح امروز مدیران کل اوقاف و صداوسیما به منظور برنامه ریزی, اجرا و پخش برنامه های قرآنی، فرهنگی و مناسبتی ماه مبارک رمضان دیدار و گفتگو کردند.

حجت الاسلام و المسلمین صالحی مدیرکل اوقاف استان در این نشست گفت: سازمان اوقاف در سالیان اخیر برنامه های خوبی در حوزه قرآن کریم، برنامه های فرهنگی و مناسبتی با محوریت بقاع متبرکه و مساجد اجرا کرده است.

وی افزود: هرساله در ماه مبارک رمضان ویژه برنامه ضیافت الهی در دو محور قرآنی و مناسبتی ماه مبارک، توسط سازمان اوقاف در بقاع متبرکه و مساجد اجرا شده است که امسال نیز این ویژه برنامه اجرا خواهد شد اما به علت جلوگیری از شیوع بیماری کرونا بدون حضور جمعیت می باشد.

مدیرکل اوقاف با اشاره به تاثیر رسانه در جامعه و رویکرد مردم، خاطرنشان کرد: رسانه نقش مهمی در نمایاندن فرهنگ جامعه دارد و در این راستا صداوسیما نیز خوب عمل کرده، خصوصا در جریان بیماری کرونا که نقش تاثیرگذاری داشته است‌.

وی ادامه داد: در شرایط حاضر و باوجود بیماری کرونا برنامه های ماه مبارک با حضور جمعیت امکان پذیر نیست و از طرفی نمی توان نسبت به عدم اجرای برنامه ها نیز بی اهمیت بود، لذا انتظار ما از صداوسیما پوشش مناسب خبری و ضبط و پخش برنامه ها از بقاع متبرکه جهت پخش در شبکه استانی است‌

در ادامه مهندس امیری مدیرکل صداوسیمای استان نیز در سخنانی به بیان اهمیت نقش رسانه در جامعه و بالارفتن سواد رسانه ای مردم پرداخت و گفت: بدون شک اجرا و انعکاس برنامه های قرآنی و مذهبی برای ما دارای اهمیت و اولویت است.

وی افزود: اهمیت این موضوع تعامل و هم افزایی اوقاف بعنوان یک دستگاه مذهبی و صداوسیما را می طلبد.

 امیری در پایان نسبت به همکاری و مشارکت با اوقاف در اجرای برنا‌مه ها خصوصا در ماه مبارک رمضان تاکید کرد.

 

جلسه آقای مهندس امیری مدیرکل مرکز با آقای فاضلی رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان

در این دیدار مهندس امیری عنوان نمود این مرکز برای ساخت ویژه برنامه مناسبتی ماه مبارک رمضان از ظرفیت‌های موجود، بومی و استانی  استفاده نموده و در شرایط سخت فعلی آمادگی این را دارد که از ظرفیت‌های اهل تسنن در برنامه ها استفاده نماید