سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

دیدار کاری رازانی استاندار کرمانشاه و سفیر جمهوری عراق - نمایش محتوای خبر

 

 

دیدار کاری رازانی استاندار کرمانشاه و سفیر جمهوری عراق

دیدار کاری رازانی استاندار کرمانشاه و سفیر جمهوری عراق

استاندار کرمانشاه طی یک جلسه کاری مفصل با «راجح صابر عبود الموسوی» سفیر عراق در جمهوری اسلامی ایران دیدار، و در مورد نحوه تعامل بیشتر میان استان کرمانشاه و کشور عراق از طریق مرز رسمی پرویزخان گفتگو کردند

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، رازانی استاندار کرمانشاه طی یک جلسه کاری مفصل با «راجح صابر عبود الموسوی» سفیر عراق در جمهوری اسلامی ایران دیدار کرد.

دیدار کاری رازانی استاندار کرمانشاه و سفیر جمهوری عراق محور اصلی این دیدار حول نحوه تعامل بیشتر میان استان کرمانشاه و کشور عراق از طریق مرز رسمی پرویزخان بود.

در این جلسه که مدیر کل امور مرزهای وزارت کشور، مسوول امور کنسولی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، معاونین اقتصادی و عمرانی و مشاور عالی استانداری و مدیران کل دستگاه های اقتصادی استان نیر حضور داشتند،دکتر رازانی ضمن خوشامدگویی به هیئت عراقی، مزایای استان کرمانشاه در عرصه های مختلف از جمله صنعتی، کشاورزی و توریست درمانی را تشریح و خواهان همکاری بیشتر میان کرمانشاه و کشور عراق در این عرصه ها شد.

در ادامه «راجح صابر عبود الموسوی» سفیر و عراق در جمهوری اسلامی ایران، ضمن ابراز خرسندی از سفر به استان کرمانشاه، بر حسن همجواری میان دو کشور تأکید نمود و از افزایش تعاملات با استان کرمانشاه استقبال کرد.

در ادامه هر کدام ازمسئولان اقتصادی و بخش خصوصی استان مسائل و موضوعات مربوطه بخصوص تردد زوار و موضوعات اقتصادی و تجاری در مرزها با تاکید بر مشکلات موجود در بازارچه و مرز های سومار ، خسروی و پرویز خان و نیز مشکلات صادر کنندگان کالا را مطرح کردند و سفیر کشور عراق قول داد پیگیری لازم جهت حل این مشکلات به عمل آورد .