جهش تولید | پنج‌شنبه، ۲ بهمن ۱۳۹۹

دید افقی ناشی از غبار در قصرشیرین به دو هزار و 500 متر کاهش یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

دید افقی ناشی از غبار در قصرشیرین به دو هزار و 500 متر کاهش یافت

کاهش دید افقی در قصرشیرین

ورود یک توده هوای غبارآلود به آسمان قصرشیرین موجب کاهش دید افقی این شهرستان به دو هزار و 500 متر در روز جمعه شد تا مردم این منطقه مرزی برای چهارمین روز متوالی هوای غبارآلود تنفس کنند.

رییس اداره هواشناسی قصرشیرین روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: دید افقی ناشی از گرد و غبار امروز در شهرستان مرزی قصرشیرین هفت هزار و 500 متر از استاندارد یک هوای پاک و سالم که 10 هزار متر می باشد کمتر است.


حیدر چوپانی افزود: دمای فعلی هوای قصرشیرین 15 درجه سلسیوس بالای صفر و رطوبت موجود در هوای این شهرستان نیز 50 درصد گزارش شده است.

وی اظهار کرد: برای چهارمین روز متوالی آسمان قصرشیرین غبارآلود متاثر از ورود ریزگردهاست که این وضعیت کمابیش تا روز یکشنبه هفته آینده ادامه دارد.

براساس گزارش هواشناسی قصرشیرین آسمان این شهرستان در فروردین ماه امسال 9 روز و در اردیبهشت ماه نیز چهار روز غبار آلود بوده است که این تهدیدی جدی بر سلامت ساکنان این منطقه است.

گرد و غبار موجود در هوای منطقه بویژه نواحی مرزی کشور نتیجه وزش باد شدید در بیابان های عراق است که پس از مدتی وارد آسمان شهرهای مرزی شده و موجب آلودگی هوای این مناطق و دیگر شهرهای کشور شده است.

شبکه بهداشت و درمان قصرشیرین نیز همانند قبل از شهروندان بویژه افراد مسن، کودکان و بیماران قلبی و تنفسی درخواست کرد به علت آلودگی هوا و وجود ریزگردها در آسمان شهر، از ورود به فضای باز و آزاد خودداری و در صورت لزوم از ماسک استفاده کنند.

قصرشیرین در غرب استان کرمانشاه با 186 کیلومتر مرز مشترک با عراق بیش از 27 هزار نفر جمعیت دارد که در چند سال اخیر برخی از روزهای سال را درگیر گرد وغبار و آلودگی هوا ناشی از پدیده ریزگردهای عربی بوده است.