جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

دیوارکشی میان دین و سیاست از اهداف دشمن است - نمایش محتوای خبر

 

 

دیوارکشی میان دین و سیاست از اهداف دشمن است

دیوارکشی میان دین و سیاست از اهداف دشمن است

امام جمعه اهل سنت کرمانشاه وحدت را مایه پیشرفت نظام دانست و گفت: یکی از اهداف دشمن دیوارکشی میان سیاست و دیانت و بر هم زدن وحدت است.

به گزارش خبرنگار مهر، ماموستا ملا محمد محمدی پیش از ظهر امروز پنجشنبه در همایش «پرچمداران بصیرت» که در کرمانشاه برگزار شد، مردم این استان را نماد بارز ملتی بصیر دانست و اظهار داشت: حضور در همایش پرچمداران بصیرت و ولایت مایه مباهات است.

امام جمعه اهل سنت کرمانشاه مردم ایران اسلامی را ملتی توصیف کرد که وحدت را با پیوستن به نهضت امام خمینی(ره) بنیان نهادند و با پیروزی انقلاب و دفاع از میهن و نظام و دین راه را ادامه دادند.

ماموستا محمدی با ادامه توضیحات در خصوص وحدت در نظام افزود: شایسته است ضمن قدرشناسی از این مردم و بزرگان اهل تشیع در این استان همچون اشرفی اصفهانی و حاج آخوند و همه بزرگان این دیار و به ویژه آیت الله علما که تمام بیاناتشان حول محور وحدت و برادری است و نیز بزرگان اهل سنت به عنوان پرچمداران بصیرت و وحدت ادای احترام کنم.

ماموستا محمدی تحقق وحدت را مرهون سعه صبر و همت ملت شهید پرور ایران اسلامی و حمایت نظام جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: حفظ وحدت و برادری به عنوان دستاورد نظام تکلیفی بر ما است و باید برای این مهم بکوشیم.

وی ضمن تشریح اهداف دشمن برای بر هم زدن وحدت ملت ایران اسلامی گفت: این وحدت ما دشمن را می‌آزارد و دشمنان تمام تلاش خود را برای ایجاد تفرقه در نظام به کار می‌گیرند.

امروز حفظ و تحکیم وحدت ضرورت ایران اسلامی است ماموستا محمدی تصریح کرد: اختلافات نامیمونی در خارج از مرزهای ایران اسلامی در مسئله وحدت شکل گرفته و دشمن به ویژه امت اسلامی و وحدت اقوام ایران اسلامی را هدف کینه مستقیم خود قرار داده است.

وی صدور فتاوای متحجرانه، حمایت از ارعاب و ترور و عناد، تاسیس رسانه‌های مخرب و فتنه انگیر و مغرض ماهواره و...، ترویج فرهنگ مبتذل غربی، تلاش برای شکل گیری گروه‌های معاند، دیدار با سران نفاق و تزویر، دیوار کشی میان دیانت و سیاست، دسته بندی فرقه‌ای و مذهبی و طایفه‌ای را نمونه‌هایی از اقدامات دشمن برشمرد.

ماموستا محمدی ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی از طریق ایجاد نفاق و مصالحه با صهیونیسم و نمایش نابرابری و تولید نا امیدی را از دیگر اهداف پلید دشمن دانست و گفت: امروز حفظ و تحکیم وحدت ضرورت ایران اسلامی است.

وی افزایش سطح علمی، اشراف بر مبانی دینی و عقاید، بهره‌مندی از مسائل روز، شناخت عقاید دیگر مذاهب، تجهیز به علوم روز و رصد نظرات مختلف جامعه و تحلیل آن، از بین بردن موانع ارتباط صمیمی با مردم و شنیدن نظرات آنان، بیان جذاب احکام و قوانین شرع و مسائل سیاسی روز را از مباحث ضروری و لازم دانست و گفت: روحانیون باید مشاوران امینی برای مردم و تحلیل گرانی صدیق برای نظام و مجاهدان صبوری برای دین باشند.

ماموستا محمدی پیشرفت نظام را در حفظ وحدت دانست و ابراز امیدواری کرد با همت همگان و حمایت مسئولان و برنامه ریزی دقیق مدیران این وحدت در نظام مستدام باشد. امام جمعه اهل سنت کرمانشاه در پایان از تلاش‌های سپاه پاسداران به عنوان سربازانی مخلص و بی‌ادعا برای حفظ و تحکیم وحدت در نظام قدر دانی کرد.