سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

راز ماندگاری انقلاب در وحدت کلمه است - نمایش محتوای خبر

 

 

راز ماندگاری انقلاب در وحدت کلمه است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه گفت: راز ماندگاری انقلاب و آرمان های والای آن، وحدت کلمه ای است که در بین ملت ایران جاری و ساری است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، ابراهیم رحیمی زنگنه روز چهارشنبه در همایش وحدت و تجلی عشق نبوی در سرپل ذهاب، افزود: بدون شک ملت ایران با تکیه بر آرمان های انقلاب در تمام عرصه ها می تواند راهبردی در جهت اعتلای کشور و رسیدن به پیشرفت های نظام مقدس در برابر هجمه های کشورهای غربی داشته باشد.

وی اظهار کرد: پژوهشگران در زمینه های مختلف با ارایه مقاله های علمی، پژوهشی می توانند راه را برای سایر اقشار جامعه هموار کنند تا با روند تفکری قوی در این مسیر گام بردارند و اکنون با این همایش که با موضوع وحدت و تجلی عشق نبوی برگزار شده می توان گستره چنین همایش هایی را افزایش داد.

وی بیان کرد: توجه به موضوع وحدت و پرداختن به این مهم اصلی ترین نکته در پیشرفت جامعه در تمام عرصه هاست. امام جمعه سرپل ذیهاب نیز گفت: در قرآن کریم موضوع حکومت الله در مقابل حکومت طاغوت در سطح وسیعی بیان شده است. حجت الاسلام جواد فاطمی نسب افزود: انبیاء الهی، اهل بیت و بزرگان دین همگی دارای رسالت مقابله با طاغوت بوده اند و پس از 2 هزار و 500 سال از عمر حکومت طاغوت در ایران، شخصیتی از حوزه علمیه با تبعیت از انبیاء الهی و اهل بیت بلند شد و در مقابل طاغوت ایستاد.

وی گفت: بررگزاری همایش هایی با موضوع وحدت می تواند الگویی برای انسجام هر چه بیشتر اقشار مختلف جامعه باشد تا پژوهشگران با ارایه مقالات خود، این گستره مهم را مورد مطالعه قرار داده و سبب همبستگی هر چه بیشتر مردم شوند. فرماندار سرپل ذهاب نیز در سخنانی بیان کرد: همواره وحدت در کنار ایمان مردم به خدا و بهره گیری از رهنمودها و فرمان های امام راحل (ره) چه قبل از انقلاب و چه در زمان انقلاب و پس از آن یکی از فاکتورهایی بود که ما را به پیروزی رساند.

جهانبخش حیدری افزود: رمز پیروزی انقلاب اسلامی بر رژیم ستم شاهی وحدت کلمه بود که بر منافع ملی متمرکز شد و باید همواره در اینگونه همایش ها، کارهای پژوهشی و تحقیقاتی به دنبال شناسایی راه های تقویت وحدت در حوزه انقلاب اسلامی باشیم. وی ابراز امیدواری کرد در راستای حفظ و صیانت از انقلاب و تمامیت ارضی کشور و بهره گیری از همه ظرفیت های مادی و معنوی ، این انقلاب را درمسیر اعتلای خود پیش ببریم.

در این همایش برنامه های متنوع فرهنگی، هنری اجرا شد و در پایان از هفت اثر برگزیده نخستین همایش علمی پژوهشی وحدت و تجلی عشق نبوی در این شهرستان با اهدای جوایز و لوح یاد بود تجلیل شد. شهرستان سرپل ذهاب با 90 هزار تن جمعیت در غرب کرمانشاه دارای 48 کیلومتر مرز با عراق است.