سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

رانندگان تاکسی CNG را جایگزین مصرف بنزین کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

رانندگان تاکسی CNG را جایگزین مصرف بنزین کنند

تاکسی ها CNG را جایگزین مصرف بنزین کنند

عضو شورای شهر کرمانشاه از رانندگان تاکسی خواست با توجه به افزایش قیمت بنزین، CNG را جایگزین مصرف بنزین کرده و بنزین را به عنوان سوخت دوم استفاده کنند.

سید احسان احسانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، با بیان اینکه به تازگی و در جلسات اخیر کمیسیون خدمات شهری شورای شهر کرمانشاه نرخ کرایه تاکسی برای سال جاری تعیین شده، اظهار کرد: در این جلسات نرخ کرایه تاکسی‌های شهر کرمانشاه به میزان 15 درصد افزایش یافت.

احسانی با اشاره به افزایش اخیر قیمت بنزین، اظهار کرد: بعید است با توجه به افزایش نرخ کرایه تاکسی که اخیرا داشته‌ایم، دوباره افزایش قیمتی در این زمینه داشته باشیم.

وی در خصوص راهکار جبران ضرر رانندگان تاکسی در پی ثابت ماندن نرخ کرایه و از طرف دیگر افزایش قیمت بنزین، اظهار کرد: خوشبختانه در حال حاضر بیشتر تاکسی‌های شهر کرمانشاه دو گانه سوز هستند و در کنار بنزین از گاز CNG نیز استفاده می‌کنند.

احسانی افزود: از طرف دیگر جایگاه‌های CNG نیز به تعداد کافی در سطح شهر کرمانشاه وجود دارد و رانندگان تاکسی باید از این سوخت جهت کار خود استفاده کرده و بنزین را به عنوان سوخت دوم در نظر بگیرند.

این عضو شورای شهر کرمانشاه خاطرنشان کرد: رانندگان تاکسی که خودروی آنها تک سوز است و فقط از بنزین استفاده می‌کنند باید در جهت دو‌گانه سوز کردن خودروی خود اقدام کنند.

احسانی با توجه به افزایش قیمت گازوییل نیز اظهار کرد: از آنجا که شرکت اتوبوسرانی به بخش خصوصی واگذار شده و از نظارت شورای شهر خارج شده نمی توان تصمیم گیری در خصوص تعیین نرخ کرایه آنها را در شورا انجام داد.

وی افزود: اما با توجه به افزایش قیمت گازوییل مصرفی این اتوبوس ها، چنانچه قرار باشد افزایشی در خصوص نرخ کرایه آنها اعمال شود، شورا در حد و حدود خود نظارت خواهد کرد که این افزایش منصفانه باشد.