جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

راه‌اندازی واحدهای تولیدی کوچک و متوسط به رونق اقتصادی استان کمک می‌کند - نمایش محتوای خبر

 

 

راه‌اندازی واحدهای تولیدی کوچک و متوسط به رونق اقتصادی استان کمک می‌کند

راه‌اندازی واحدهای تولیدی کوچک و متوسط به رونق اقتصادی استان کمک می‌کند

استاندار کرمانشاه گفت: راه اندازی واحدهای تولیدی کوچک و متوسط کمک بسیاری به رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال در استان خواهد کرد.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، اسدالله رازانی در نشست با هیئت مدیره بانک سینا که به منظور تسریع در روند اجرایی شدن تفاهم نامه منعقده میان بنیاد مستضعفان و استانداری ها‌ جهت پرداخت تسهیلات کم بهره به واحدهای کوچک و متوسط و همچنین بررسی وضعیت طرح های معرفی شده به این مجموعه برگزار شد، اظهار کرد: چندی پیش تفاهم نامه ای میان بنیاد مستضعفان و استانداری ها در راستای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و به منظور حمایت از طرح های کوچک و متوسط به ویژه در مناطق کمتر برخوردار منعقد شد که بر این اساس بانک سینا وابسته به این مجموعه مبلغ20 میلیارد تومان تسهیلات برای هر استان در نظر گرفته است.

استاندار کرمانشاه افزود: درصدی از سود این تسهیلات توسط بنیاد علوی وابسته به بنیاد مستضعفان پرداخت می شود و درصدی را نیز استانداری ها با استفاده از کمک های فنی و اعتباری تقبل می کنند تا تسهیلات پرداختی با یک سود مناسب در اختیار کارآفرینان قرار گیرد.

این مدیر ارشد ادامه داد: پایین آمدن نرخ سود تسهیلات به فراهم شدن بسترهای لازم جهت سرمایه گذاری کارآفرینان استان کمک می کند و زمینه اشتغال آفرینی را برای جوانان جویای کار فراهم می‌کند.

وی ادامه داد: مدیریت ارشد استان پیگیری زیادی برای تسریع در روند اجرایی شدن این طرح انجام داد و در همین راستا از محل کمک‌های فنی و اعتباری سهم استان از سود تسهیلات پرداخت شد.

رازانی عنوان کرد: خوشبختانه در زمینه اجرایی شدن طرح پرداخت تسهیلات کم بهره برای کارآفرینان، استان کرمانشاه پیشگام‌تر از بقیه استانهای کشور بوده و این طرح هم اکنون به مرحله اجرایی رسیده است.

استاندار کرمانشاه در ادامه از معرفی واحدهای تولیدی واجد شرایط تا سقف 20 میلیارد تومان برای دریافت سرمایه درگردش و سرمایه ثابت به بانک سینا خبر داد و گفت: تلاش می‌کنیم تا پایان شهریور ماه این اعتبارات 20 میلیارد تومانی جذب شود.

همچنین بنا بر قول مساعد مدیریت بنیاد مستضعفان در صورت جذب این اعتبارات، به همین میزان اعتبار مجدد به استان اختصاص می‌یابد که تلاش می‌کنیم در نیمه دوم سال نیز تمامی این مبلغ را جذب کنیم تا واحدهای بیشتری از این تسهیلات با سود مناسب بهره‌مند شوند.

وی ادامه داد: در استانی با ویژگی های کرمانشاه که از میزان بالای بیکاری در رنج است، راه اندازی واحدهای تولیدی کوچک و متوسط کمک بسیاری به رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال خواهد کرد. مدیرعامل بانک سینا نیز در این نشست عنوان کرد: استان کرمانشاه با توجه به پیگیری های جدی مدیریت ارشد استان، جزو استانهای پیشگام در زمینه اجرایی شدن طرح پرداخت تسهیلات کم بهره به واحدهای کوچک و متوسط است.

پیشرو اظهار داشت: در این راستا حجم بالایی از طرح های معرفی شده توسط بانک سینا پذیرش شده و اکنون نیز هیئت مدیره و تیم کارشناسی مجموعه به استان آمده اند تا این طرح ها زودتر به مرحله تصویب و انعقاد قرارداد برسند.

وی ادامه داد: پس از جذب 200 میلیارد ریال اولیه، قرارداد پرداخت 200 ملیارد ریال دیگر نیز منعقد خواهد شد. مدیرعامل بانک سینا افزود: با روحیه جهادی که در میان مدیران ارشد استان و تاکیدات مدیریت بنیاد مستضعفان در زمینه کمک به روند اشتغالزایی در استان کرمانشاه، این طرح با شتاب مناسبی اجرایی خواهد شد.