رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

راه ارتباطی 15 روستای گیلانغرب بازگشایی شد - نمایش محتوای خبر

 

 

راه ارتباطی 15 روستای گیلانغرب بازگشایی شد

راه ارتباطی 15 روستای گیلانغرب بازگشایی شد

رئیس اداره راه و شهرسازی گیلانغرب، گفت: راه ارتباطی 15 روستای این شهرستان که به علت بارش برف، کولاک و یخبندان از روز گذشته مسدود شد، صبح امروز با تلاش راهداران بازگشایی شد.

عبدالستار فتاحی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: با بکارگیری پنج گروه راهداری و استفاده از 27 دستگاه ماشین آلات برف روب و یک گروه کمکی از مرکز استان به استعداد 43 نفر، راههای ارتباطی مناطق سردسیر بخش گواور بویژه گردنه قلاجه که به علت یخبندان و کولاک مسدود شده بود اکنون بازگشایی شده است.

وی اظهارکرد: راههای ارتباطی منتهی به 11 روستای دیگر در مسیرهای دهستان گواور نیز که به علت کولاک و یخبندان شب گذشته مسدود شده است هم اکنون با تلاش راهداران در حال بازگشایی است.
وی از اسکان و کمک رسانی به 20 خانوار گرفتار در برف و کولاک شب گذشته در راهدارخانه قلاجه خبرداد.
فتاحی، ارتفاع برف در بخش گواور گیلانغرب را 20 سانتیمتر اعلام کرد و افزود: بارش در ارتفاعات این شهرستان نیز نیم متر گزارش شده است.
به گزارش اداره هواشناسی گیلانغرب دمای هوای شب گذشته این شهر پنج درجه سانتیگراد زیر صفر بود.
شهرستان گیلانغرب دارای 510 کیلومتر راه اصلی و فرعی است که 190 کیلومتر آن در حوزه های برفگیر واقع شده است.
برف سنگین که از شامگاه سه شنبه در گیلانغرب آغاز شد و تا صبح امروز چهارشنبه نیز ادامه داشت باعث تعطیلی مدارس مقاطع مختلف تحصیلی بخش گواور و مقطع ابتدایی دهستان چله در این شهرستان شد و مدارس سایر مقاطع تحصیلی گیلانغرب نیز به علت بارش برف سنگین با یک و نیم ساعت تاخیر آغاز بکار کرد.
گیلانغرب در غرب استان کرمانشاه بیش از 72 هزار نفر جمعیت دارد.