رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

راه اندازی بازارچه‌های دائمی فروش محصولات تولیدی زنان در کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

راه اندازی بازارچه‌های دائمی فروش محصولات تولیدی زنان در کشور

بزارچه محصولات زنان

مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده از راه‌اندازی بازارچه‌های دائمی عرضه‌کننده محصولات تولیدکنندگان زن در سراسر کشور در چند سال آینده خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه کرمانشاه، دکتر فهیمه فرهمندپور در مراسم افتتاحیه نمایشگاه"نقش‌آفرینی زنان در توسعه پایدار با تاکید بر اقتصاد مقاومتی" که امروز (15 بهمن) با حضور جمعی از مسئولن پنج استان غربی کشور در محل نمایشگاه بین‌المللی کرمانشاه (پارک شاهد) برگزار شد، ارزیابی، بررسی و آسیب‌شناسی فرآیند کسب و کار و تولید زنان در سطح کشور را بخشی از اهداف برگزاری این نمایشگاه‌ها عنوان کرد و افزود: خوشبختانه تا همین لحظه بخشی قابل توجهی از اهداف مورد نظر محقق شده و ما به چند نقطه ضعف عمده در این زمینه پی ببردیم.

وی تصریح کرد: مشکل عمده زنان در این زمینه عدم بازاریابی و عدم وجود زمینه مناسب برای عرضه تولیدات و نیز عدم حمایت ویژه از آنان در بحث دریافت تسهیلات بانکی با توجه به مشکلاتی که زنان در زمینه تامین ضامن جهت دریافت این نوع تسهیلات دارند، است.

فرهمندپور اظهار کرد: باتوجه به این مسئله ما برپایی نمیاشگاه را فرصتی می‌دانیم برای کسب تجربه و نیز ایجاد فرصتی برای عرضه محصولات زنان و بازاریابی برای محصولات آنها تا بتوانیم از تجربه در این سطح کوچک برای برداشتن گام‌های بزرگتر جهت بازاریابی و عرضه محصولات زنان استفاده کنیم.

وی از همکاری دفتر امور زنان و خانواده وزارت کشور با معاونت امور زنان ریاست جمهوری در جهت برپایی بازارچه‌های دائمی عرضه‌کننده محصولات تولیدی زنان به شکل منطقه‌ای در چند استان کشور در سال آینده خبر داد و اظهار کرد: هدف از برپایی نمایشگاه‌های منطقه‌ای در سال جاری در شش استان کشور کسب تجربه‌ای برای برپایی این بازارچه‌های دائمی در سال آینده است.

مشاور وزیر کشور ابراز امیدواری کرد بتوان ظرف چند سال آینده بازارچه‌های دائمی عرضه محصولات تولیدی زنان را در تمام 31 استان کشور دایر کرد.

فرهمندپور هدف دیگر در برگزاری نمایشگاه‌های منطقه‌ای توانمندی زنان را کسب تجربه جهت رفع مشکل زنان کارآفرین در دریافت تسهیلات عنوان کرد و افزود: خوشبختانه مذاکراتی با صندوق مهر امام رضا (ع) صورت گرفت که منجر به رفع این مشکلات شد و مقرر شد این صندوق میزان 8 تا 10 میلیارد تومان به تولیدکنندگان زن حاضر در نمایشگاه‌های توانمندی زنان تسهیلات بدهد.

وی تصریح کرد: در این مذاکرات مقرر شد واگذاری این تسهیلات به زنان بسیار تسهیل شده و با حداقل نیاز ممکن به ضامن انجام شود که امیدواریم این کار به زودی انجام پذیرد.

فرهمندپور هدف مهم و اساسی‌تر در زمینه برپایی این نمایشگاه‌ها را تغییر، تصحیح و ارتقاء نگرش جامعه در زمینه توانمندی زنان در همه عرصه‌های مختلف کار و فعالیت عنوان کرد.

به گفته مشاور وزیر کشور نمایشگاه‌های منطقه‌ای توانمندی زنان در سال جاری در شش استان خراسان رضوی، کرمانشاه، گیلان، شیراز، اصفهان و استان البرز با 900 تا هزار غرفه برگزارمی‌شود.

وی تصریح کرد: امیدواریم با برپایی این نمایشگاه‌ها زنان بیش از پیش به نقش و ارزش خود در جامعه پی ببرند و مسئولین نیز تلاش مضاعفی در سال آینده داشته باشند تا از زنان و تولیدات آنها حمایت‌های جدی به عمل آید.