سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

راه اندازی سه رشته داروسازی، پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه آزاد کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

راه اندازی سه رشته داروسازی، پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه آزاد کرمانشاه

سه رشته داروسازی، پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه آزاد کرمانشاه راه اندازی میشود

رییس دانشگاه آزاد اسلامی کرمانشاه از موافقت سازمان مرکزی دانشگاه آزاد با ایجاد معاونت علوم پزشکی در این دانشگاه خبر داد و گفت: در این راستا سه رشته داروسازی، پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی کرمانشاه راه اندازی می شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، دکتر نوذر قنبری روز سه شنبه در مراسم روز دانشجو با حضور استاندار کرمانشاه در سرسرای اجتماعات علامه امینی این دانشگاه تقویت رشته های پزشکی و پیراپزشکی را از برنامه های این دانشگاه اعلام کرد و افزود: اکنون سه رشته پرستاری، علوم آزمایشگاهی و بهداشت عمومی در این دانشگاه فعال است.

او راه اندازی مرکز رشد، کلینیک صنعتی برای ارتباط هرچه بهتر و بیشتر بین صنعت و دانشگاه و راه اندازی 2 مرکز تحقیقات را از افتخارات دانشگاه آزاد کرمانشاه دانست و گفت: دانشکده فنی دانشگاه را نیز در زمینی به مساحت 6 هزار متر مربع فعال کردیم. رییس دانشگاه آزاد اسلامی کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه اکنون 9 واحد و مرکز دانشگاه آزاد در استان فعال است، گفت: 33 هزار دانشجو معادل 35 درصد از بار آموزش عالی استان کرمانشاه اکنون در این مراکز و واحدها مشغول به تحصیل هستند.

قنبری توسعه تحصیلات تکمیلی را از مهمترین برنامه های دانشگاه دانست و افزود: تعداد رشته های کارشناسی ارشد را از 30 به 80 رشته و دکترا را نیز از چهار به 34 رشته افزایش داده ایم.

او دانشگاه آزاد اسلامی کرمانشاه را از نظر علمی و فرهنگی یکی از دانشگاه های مطرح در سطح استان و منطقه دانست و گفت: این دانشگاه در بیشتر برنامه های فرهنگی، علمی و ورزشی حضور فعال دارد.

وی دانشجویان این دانشگاه را نیز افرادی با فرهنگ، فهیم و علاقه مند به علم و دانش دانست و گفت: این دانشجویان در قالب تشکل های دانشجویی فعالیت های فرهنگی بسیار خوبی دارند.

او یکی از نیازهای اصلی کشور را تولید علم و دانش به منظور تولید ثروت دانست و اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی کرمانشاه در این راستا در قالب برنامه و با اتکا به توان اساتید و دانشجویان تلاش می کند.