رونق تولید ملی | دوشنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۸

راه آهن ملایر-کرمانشاه هنوز ریالی اعتبار نگرفته است - نمایش محتوای خبر

 

 

راه آهن ملایر-کرمانشاه هنوز ریالی اعتبار نگرفته است

راه آهن ملایر-کرمانشاه هنوز ریالی اعتبار نگرفته

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه از عدم تخصیص اعتبار پروژه راه آهن ملایر-کرمانشاه با گذشت هشت ماه از سال خبر داد.

مهندس مجتبی نیک کرداردر گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، با اشاره به اختصاص 168 میلیارد تومان اعتبار برای پروژه راه آهن ملایر-کرمانشاه در بودجه سال جاری، اظهار کرد: با این وجود تاکنون هیچ تخصیص اعتباری به این پروژه صورت نگرفته است.

وی اظهار کرد: در سال جاری تنها 15 میلیارد تومان از محل دیگری - غیر از بودجه در نظر گرفته شده- برای این پروژه تامین اعتبار صورت گرفته و قرار شده از محل بودجه 25 میلیارد تومان بدهند و این 15 میلیارد تومان که به حالت قرض گرفته‌ایم را با آن پس بدهیم که هنوز هم خبری از این 25 میلیارد تومان اعتبار نیست.

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه در خصوص علت عدم تخصیص اعتبار به این پروژه تا این لحظه گفت: در این زمینه بسیار پیگیر شدیم و متوجه شدیم که از بالا به این نتیجه رسیده‌اند که اولویت تخصیص اعتبار در زمینه راه آهن با راه آهن قزوین-رشت است.

وی با بیان اینکه تخصیص اعتبار راه آهن ملایر-کرمانشاه تا پایان سال مالی انجام می‌شود، گفت: در این میان مهم زمان است که از دست می رود و با توجه به اینکه سه پروژه راه آهن در کشور دارای اولویت شناخته شدند و پروژه راه آهن ملایر-کرمانشاه یکی از آنهاست، بهتر بود به جای اینکه به یک پروژه 170 میلیارد تومان بدهند، تخصیص اعتبار یکسانی را به هر سه پروژه اختصاص می‌دادند.

نیک کردار اظهار کرد: توقع ما این بود در تخصیص بودجه به پروژه‌های راه آهن، میان هر سه پروژه اولویت‌دار به یک میزان تخصیص اعتبار صورت می‌گرفت تا ما هم می‌توانستیم در فصل کاری بخشی از کار این پروژه را پیش ببریم.

وی خاطر نشان کرد: این عدم تخصیص اعتبار تا این لحظه در حالی است که معاون اول رییس جمهور و رییس سازمان مدیریت کشور در سفر به کرمانشاه بر اتمام پروژه راه آهن ملایر-کرمانشاه تا پایان سال مالی جاری تاکید کردند.

وی افزود: با این اوصاف وعده‌ها در خصوص اتمام پروژه راه آهن ملایر-کرمانشاه تا پایان سال مالی جاری محقق نمی‌شود و عملا روی هواست.

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه افزود: برای تسریع در اجرای پروژه از اداره کل راه و شهرسازی و سازمان مدیرت و برنامه ریزی استان خواستیم تا جلسه ای مشترک با هم داشته و هردو پیگیر تخصیص هرچه سریعتر اعتبار برای پروژه شوند که تاکنون با نامه نگاری‌های صورت گرفته با رییس سازمان مدیریت کشور هنوز نتیجه‌ای حاصل نشده است.

نیک کردار اشاره‌ای به پروژه راه آهن کرمانشاه-خسروی هم داشت و اظهار کرد: قرار بر این است تا چینی‌ها به این پروژه ورود پیدا کنند، به نحویکه آنها سرمایه پروژه را تامین و کار اجرایی با ما باشد که در این زمینه در حال مذاکره با طرف‌های چینی هستیم.