رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

رتبه سوم استان کرمانشاه در بحث پیشگیری از آسیب های اجتماعی - نمایش محتوای خبر

 

 

رتبه سوم استان کرمانشاه در بحث پیشگیری از آسیب های اجتماعی

مدیر کل سابق بهزیستی استان کرمانشاه گفت: این استان در زمینه پیشگیری از آسیب های اجتماعی رتبه سوم کشور را داراست.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالرضا میرزائیان پیش از ظهر امروز سه شنبه در مراسم تکریم و معارفه مدیر کل بهزیستی استان کرمانشاه با اشاره به ۳۳ سال فعالیت خود در مجموعه بهزیستی، گفت: بنده همچنین حدود ۵ سال و نیم مدیریت بهزیستی استان را بر عهده داشتم.

وی در ادامه اظهار داشت: ۱۳۰ هزار نفر جامعه مددجویی تحت پوشش این سازمان در استان بوده اما همه مردم به نوعی نیازمند خدمات بهزیستی از بدو تولد تا سالمندی هستند.

میرزائیان به برنامه های اجرا شده و اهداف مورد نظر از سوی بهزیستی اشاره و تصریح کرد: در رسیدگی به معیشت و خدمات معلولین و ... طی دو سه سال اخیر، دو مقوله پیشگیری از آسیب های اجتماعی و پیشگیری از معلولیت ها با جدیت بیشتری دنبال شد.

وی همچنین با اشاره به اجرای طرح غربالگری ژنتیک در استان و غربالگری ۷۰ هزار نفر طی آن، گفت: هم چنین ۲۷ هزار نفر نیز در بحث شنوایی، غربالگری شدند.

میرزائیان همچنین به اقدامات صورت گرفته در حوزه اشتغالزایی نیز اشاره کرد و افزود: در بحث توانمندسازی و اشتغال امسال تاکنون حدود ۲ هزار و ۵۰ اشتغالزایی داشته ایم و رتبه اول را توانستیم در این زمینه کسب کنیم.

مدیر کل سابق بهزیستی استان کرمانشاه یادآور شد: همچنین در حوزه اجتماعی و توانبخشی حدود ۶۰۰ خانوار توانستند صاحب مسکن شوند و در ارائه مسکن به خانواده های دارای دو معلول به بالا نیز از ۲۴۰ نفر متقاضی ۳۳ واحد آماده و به آنها اعطا شد و حدود ۱۱۰ مورد نیز در دست اقدام است.

میرزائیان خاطر نشان کرد: در بحث مصوبات سفر رهبری نیز خرید ساختمان و سه پروژه فرهنگی در شهر کرمانشاه را داشتیم که همه آنها به بهره برداری رسیدند و تنها پروژه ای که اسفند ماه سال کلنگ زده شده نیز هم اکنون وارد مرحله اجرا شده و ۲.۵ میلیارد اعتبار برای آن مصوب شده است.

وی اشاره ای نیز به برنامه های فرهنگی در دستور کار این سازمان داشت و ابراز امیدواری کرد با توجه رئیس سازمان بهزیستی کشور در آینده نزدیک پروژه در دست اقدام فرهنگی مذکور به بهره برداری برسد.

میرزائیان همچنین با بیان اینکه استان کرمانشاه در زمینه پیشگیری از آسیب های اجتماعی رتبه سوم کشور را داراست، ابراز امیدواری کرد شاخص های مثبت افزایش و شاخص های منفی در استان کاهش یابد. وی در پایان برای امید قادری مدیر کل جدید بهزیستی آرزوی موفقیت کرد.