سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

رتبه نخست گیلانغرب در اجرای اینترنتی سرشماری نفوس و مسکن در استان کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

رتبه نخست گیلانغرب در اجرای اینترنتی سرشماری نفوس و مسکن در استان کرمانشاه

رتبه نخست گیلانغرب در اجرای اینترنتی سرشماری نفوس و مسکن در استان

فرماندار گیلانغرب گفت: این شهرستان تاکنون رتبه نخست را در بین شهرستان های استان کرمانشاه در زمینه اجرای اینترنتی طرح سرشماری نفوس و مسکن 95 کسب کرده است.

کرم محمدی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در اجرای مرحله نخست طرح سرشماری نفوس و مسکن سال 95 که به صورت اینترنتی انجام شد، تاکنون 9 هزار و 664 خانوار گیلانغربی با جمعیت 33 هزار و 345 تن ثبت نام کردند که این میزان 50 درصد جمعیت شهرستان را شامل می شود.

وی، جمعیت هدف تعیین شده برای خانوارهای گیلانغربی در اجرای اینترنتی طرح سرشماری نفوس و مسکن را پنج هزار و 449 خانوار اعلام کرد و اظهار داشت: این در حالی است که تاکنون 177 درصد سهم تعیین شده در شهرستان در این طرح مشارکت کردند.

وی از تمدید مهلت مشارکت مردم در ثبت نام اینترنتی طرح سرشماری نفوس و مسکن تا فرداد (جمعه) خبر داد و بیان کرد: همزمان با سایر نقاط کشور، عملیات میدانی اجرای طرح سرشماری عمومی نفوس و مسکن روز 28 مهر در شهرستان گیلانغرب آغاز شد که در این مرحله ماموران سرشماری با حضور در درب منازل نسبت به ثبت نام حضوری آن دسته از خانوارهایی که تاکنون موفق به ثبت نام اینترنتی نشده اند، اقدام می کنند.

فرماندار گیلانغرب با قدردانی از همراهی و مشارکت توام با آگاهی و احساس مسوولیت شهروندان همسو با اجرای این طرح، ابراز امیدواری کرد که مردم با ماموران سرشماری همکاری لازم را داشته باشند. محمدی اضافه کرد که پایه و اساس برنامه ریزی، داشتن آمار و اطلاعات درست است.

وی، دقت در آمارگیری، اعتماد سازی و حفظ اعتماد مردم را ضروری ترین کار ماموران سرشماری برشمرد و بر لزوم اهتمام همه دستگاه های اجرایی برای تامین نیازمندی های اجرای این طرح مهم با بسیج همه امکانات تاکید کرد.

این مقام مسوول ادامه داد: با تمهیدات صورت گرفته 35 تن به عنوان عوامل و مامور، کار اجرای طرح سرشماری عمومی نفوس و مسکن را در شهرستان گیلانغرب بر عهده دارند. گیلانغرب 2 شهر، 2 بخش، 6 دهستان و 207 روستا دارد که در سرشماری دوره قبل حدود 63 هزار تن در سطح این شهرستان سرشماری شدند و هم اکنون پیش بینی می شود جمعیت این شهرستان بیش از 70 هزار نفر باشد. گیلانغرب در غرب کرمانشاه قرار دارد.