رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸

رسیدگی بهزیستی به 5500 نامه سفر رئیس جمهور - نمایش محتوای خبر

 

 

رسیدگی بهزیستی به 5500 نامه سفر رئیس جمهور

رسیدگی بهزیستی به5500 نامه سفر رئیس جمهور

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه با اشاره به 5500 نامه‌ای که در سفر رئیس جمهور به کرمانشاه به بهزیستی استان ارجاع شده، گفت: همه نامه‌ها را بررسی کردیم و به زودی به درخواست‌ها پاسخ داده خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، دکتر امید قادری در نشست خبری که امروز (21 مرداد) برگزار شد، اظهار کرد: در سفر رئیس جمهور 5500 نامه به بهزیستی استان ارجاع شد که همه آنها را بررسی کردیم.

وی هزار مورد از این نامه‌ها را غیرمرتبط با وظایف بهزیستی دانست و بیان کرد: این موارد برای اینکه دوباره بررسی شود، به استانداری ارجاع شد.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه مسکن مهر معلولین، درخواست کمک مالی، خرید اسباب منزل، وام اشتغال مددجویان و وسایل کمک توانبخشی را در صدر درخواست‌های مردم از بهزیستی اعلام کرد.

قادری با بیان اینکه به زودی به درخواست‌هایی که در چارچوب وظایف و توان بهزیستی باشد رسیدگی خواهد شد، تصریح کرد: مواردی که مربوط به شهرستان‌ها بوده را نیز برای پیگیری به خود شهرستان ارسال کردیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از توجه ویژه بهزیستی به پیشگیری از تولد کودکان معلول اشاره کرد و افزود: بنا داریم در این راستا پزشک مشاوره ژنتیک را در شهرستان‌های استان نیز فعال کنیم.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه همچنین خواستار تحت پوشش بیمه قرار گرفتن آزمایش‌های ژنتیک قبل از تولد نوزادان شد و تاکید کرد: چون این آزمایش‌ها گران‌قیمت است، اکثر مردم آن را انجام نمی‌دهند، اما اگر این آزمایش‌ها تحت پوشش بیمه قرار گیرد هزینه کمتری هم به بیمه‌ها متحمل می شود.

قادری به برنامه‌های پیشگیرانه بهزیستی در سایر حوزه‌ها مانند آسیب‌های اجتماعی از جمله اعتیاد، طلاق و ... نیز اشاره و‌ اظهار کرد: تفاهم نامه‌ای در این خصوص با مراکز آموزشی نظیر دانشگاه‌ها منعقد شده تا آگاهی لازم به نسل جوان داده شود.

وی افزود: همچنین تلفن ۱۴۸۰ ما نیز آماده ارائه مشاوره رایگان به جهت پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی است.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه در ادامه از مسئولیت سنگین و تنوع حوزه‌های بهزیستی یاد کرد و ادامه داد: در ۱۵۰ حوزه از تولد یک انسان تا زمانی‌که ناتوان و از کار افتاده می شود، نقش داریم‌.

به گفته این مسئول، بهزیستی آخر خط درمان در کشور است و وقتی مراکز درمانی در حوزه روحی و‌جسمی از درمان یک بیمار عاجز می‌شوند، کار را به بهزیستی واگذار می کنند.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه یادآوری کرد: یکی از پیچیدگی‌های کار بهزیستی توجه به بعد روانی افراد است که از توجه به بعد جسمی سخت‌تر است‌ و درمان‌های پیشرفته برای آن وجود ندارد.

قادی هدف نهایی فعالیت بهزیستی را "به زیستن" مردم اعلام کرد و ادامه داد: البته همه مسئولیت‌ها به عهده بهزیستی نیست و در برخی موارد سایر دستگاه‌ها نیز باید به کمک بهزیستی بیایند.