سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

رشد چند پله‌ای آموزش و پرورش کرمانشاه در اکثر شاخص‌ها - نمایش محتوای خبر

 

 

رشد چند پله‌ای آموزش و پرورش کرمانشاه در اکثر شاخص‌ها

رشد چند پله‌ای آموزش و پرورش کرمانشاه

مدیر کل آموزش و پرورش کرمانشاه گفت: آموزش و پرورش استان کرمانشاه در اکثر شاخص‌ها نسبت به گذشته رشد چند پله‌ای داشته است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، سلیمان محبی در آیین تجلیل از مدیران برگزیده برنامه تعالی مدیریت مدرسه که امروز (یازدهم آبان ماه) در کرمانشاه برگزار شد، با بیان اینکه برای پیشرفت و توسعه هر کشوری باید نگاه ها به سمت آموزش و پرورش باشد، گفت: آموزش و پرورش اساس و بنیان توسعه در همه کشورهای دنیا از کشورهای توسعه نیافته گرفته تا کشورهای درحال توسعه و توسعه یافته می‌باشد.

محبی با تاکید بر اهمیت سرمایه گذاری در آموزش و پرورش گفت: اگر کشوری توسعه یافته نباشد، ایراد کار آن را باید در آموزش و پرورش آن جست و جو کرد.

مدیر کل آموزش و پرورش کرمانشاه در ادامه با تاکید بر اینکه مدیریت نقش اصلی و کلیدی را در هدایت، ارتقاء و رشد آموزش و پرورش دارد، گفت: اگر مدیرانی توانمند در راس امور باشند، آموزش و پرورش رشد خواهد کرد.

محبی افزود: برنامه تعالی مدیریت مدرسه به دنبال این است که بتواند در آموزش و پرورش در دو بخش مهم تعلیم و تربیت کیفیت بخشی ایجاد کند.

وی در ادامه با بیان اینکه اداره مدرسه برنامه عملیاتی می‌خواهد، گفت: مدیران در برنامه تعالی مدیریت مدرسه باید از مشارکت دیگران از والدین دانش‌آموزان گرفته تا خود دانش‌آموزان استفاده کنند.

مدیر کل آموزش و پرورش کرمانشاه گفت: باید مدیران آموزش و پرورش از بین خلاق‌ترین و ریسک‌پذیرترین افراد انتخاب شوند تا بتوانند مدارس را به سمت تعالی پیش برده و از این طریق در راستای متعالی شدن جامعه اقدام کنند.

محبی در ادامه از نیروی کار آموزش دیده به عنوان یکی از مهمترین ظرفیتهای هر کشوری یاد کرد و از مدیران استان خواست تا در راستای ارتقای شاخصهای کیفی تعلیم و تربیت در مدارس خود بکوشند.

محبی در ادامه با اشاره به پیشرفت‌های رخ داده در اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه از ابتدای مدیریتش در دستگاه تعلیم و تربیت این استان گفت: به گواه منصفان و به دور از جنجال‌گری‌ برخی، آموزش و پرورش استان کرمانشاه در اکثر شاخص‌ها نسبت به گذشته رشد چند پله‌ای داشته است.

گفتنی است: در این مراسم که با حضور دکتر عظیم محبی مدیر کل دفتر آموزش متوسطه اول وزارت آموزش و پرورش برگزار شد، از 400 نفر از مدیران برگزیده طرح تعالی مدیریت مدرسه تقدیر شد.