جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

رشد ۶۱ درصدی بارش‌های امسال استان کرمانشاه نسبت به سال گذشته - نمایش محتوای خبر

 

 

رشد ۶۱ درصدی بارش‌های امسال استان کرمانشاه نسبت به سال گذشته

مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه به مهر خبر داد:

مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه از رشد ۶۱ درصدی بارش‌های امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت: میزان بارش ها نسبت به میانگین بلند مدت نیز رشد ۹۷ درصدی را نشان می دهد.

محمد خسروی در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص آخرین پیش بینی صورت گرفته از وضعیت هوای استان گفت: بر اساس بررسی آخرین نقشه های هواشناسی با خروج سامانه بارشی از جو منطقه طی ۴۸ ساعت آینده شاهد کاهش دمای شبانه خواهیم بود که ممکن است در نواحی سردسیر به شکلی محدود سبب سرمازدگی محصولات کشاورزی شود.

وی افزود: در پی شرایط فوق احتمالاً مه در صبح فردا، مهمترین پدیده های جوی در سطح استان خواهند بود. مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه گفت: به دنبال این وضعیت از عصر روز پنج شنبه تا شنبه هفته آینده گذر موجی ناپایدار از جو منطقه در بعضی ساعات شرایط را برای وقوع بارش های پراکنده همراه با رعد و برق و وزش باد در سطح استان فراهم می کند.

وی از افزایش دمای هوای روزانه در روزهای چهارشنبه(فردا) و پنج شنبه همین هفته خبر داد. خسروی اشاره ای نیز به بارش‌های امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت: آمارها رشد ۶۱ درصدی بارش های امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل را نشان می دهد.

مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه هم چنین از افزایش ۹۷ درصدی بارندگی ها طی مدت سپری شده از امسال نسبت به میانگین بلند مدت خبر داد.

وی هم چنین میانگین بارش های استان طی ۲۴ ساعت گذشته را ۷.۳ میلیمتر اعلام کرد و گفت: میانگین بارش ها طی سال زراعی جاری نیز ۳۶۶.۹ میلیمتر به ثبت رسیده است.