جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

رشد 34 درصدی ارزش معاملات تالار بورس کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

رشد 34 درصدی ارزش معاملات تالار بورس کرمانشاه

رشد 34درصدی ارزش معاملات تالار بورس کرمانشاه

مدیر بورس منطقه‌ای کرمانشاه از رشد 34 درصدی ارزش معاملات بورس کرمانشاه در سال گذشته نسبت به سال 93 خبر داد و پیش بینی کرد سال 95 سال بهتری برای بازار سرمایه باشد.

زهرا دفتری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، اظهار کرد: سال گذشته حدود دو هزار و 541 میلیون  سهام و حق تقدم به ارزش  5819 میلیارد ریال در تالار بورس کرمانشاه معامله شد.

وی ادامه داد: این رقم نسبت به سال ماقبل آن از نظر ارزشی 34 درصد رشد داشته است.

دفتری در ادامه اشاره‌ای هم به کدهای معاملاتی جدید ایجاد شده در سال گذشته داشت و تعداد آن را 2521 کد اعلام کرد و افزود: این در حالیست که در سال 93 ، 2576 کد معاملاتی جدید ایجاد شده بود.

وی خاطرنشان کرد: به علاوه در سال 94 تعداد شرکت های کارگزاری فعال در بورس کرمانشاه به 24 کارگزاری رسید که این عدد در سال 93، 19 شرکت کارگزاری بود.

به گفته این مسئول، بعد از دو سال رکود در بازار سرمایه شاهد رونق نسبی در بازار هستیم و از بهمن ماه سال گذشته با بهبود شرایط سیاسی و اقتصادی کشور، روند بازار با افزایش استقبال از بازار تغییر کرد و با بهبود نسبی همراه با افزایش تقاضا و حجم و ارزش معاملات توام شد.

مدیر بورس منطقه‌ای کرمانشاه افزود: انتظار می‌رود این روند در سال جاری هم ادامه پیدا کند.

دفتری تصریح کرد: به نظر می‌رسد سال 95 سال خوبی برای بازار سرمایه باشد و شاهد ادامه رشد شاخص‌ها باشیم.

مدیر بورس منطقه‌ای کرمانشاه با اشاره به اینکه شرایط برای سرمایه گذاری در بازار بورس مهیا است، گفت: البته سرمایه گذاران حتما در سرمایه گذاری جانب احتیاط را رعایت کرده و با اطلاع کامل اقدام به سرمایه گذاری کنند.