جهش تولید | چهارشنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۹

رشد 5 درصدی بیمه‌شدگان اجباری تامین اجتماعی کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

رشد 5 درصدی بیمه‌شدگان اجباری تامین اجتماعی کرمانشاه

بیمه تامین اجتماعی

مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمانشاه از رشد پنج درصدی بیمه‌شدگان اجباری تامین اجتماعی استان کرمانشاه در پایان سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه کرمانشاه، کیومرث فلاحی در جمع خبرنگاران از رشد پنج درصدی بیمه شدگان اجباری استان در پایان سال 93 نسبت به سال گذشته خبر داد و افزود: متاسفانه در سال 91 تعداد بیمه شدگان اجباری ما منفی بود و در سال 92 رشدی نداشتیم، اما در پایان سال گذشته رشد داشتیم که نوید ایجاد اشتغال پایدار در استان را می‌دهد.

وی در ادامه با اشاره به افرادی که مشاغل آنان سخت و زیان‌آور محسوب می‌شود، یادآوری کرد: پیش از این این افراد باید 20 سال سابقه بیمه متوالی یا 25 سال سابقه متناوب می‌داشتند و اگر غیبت آنها به بیش از 10 روز می‌رسید جزو بیمه متوالی محسوب می‌شدند که خوشبختانه با قانون جدیدی که ابلاغ شده این عدد به 365 روز افزایش یافته است.

مدیر کل تامین اجتماعی استان کرمانشاه اظهار کرد: همچنین تا سال گذشته زنانی که همسر آنها فوت شده بود در صورت ازدواج مجدد از گرفتن حقوق شوهر خود محروم می‌شدند که از ابتدای امسال این قانون تغییر کرده و حتی زنانی که حقوق آنها با ازدواج مجدد قطع شده می‌توانند برای برقراری مجدد آن درخواست دهند.

فلاحی افزود: از ابتدای خرداد ماه بازنشستگان و مستمری‌بگیران که پیش از این تنها از خدمات مراکز درمانی تامین اجتماعی به صورت رایگان استفاده می‌کردند می‌توانند از مراکز درمانی دولتی نیز به صورت رایگان استفاده کنند.

به گفته این مسئول تعداد این افراد بیش از 104 هزار نفر و در قالب 35 هزار خانواده است.

وی در خصوص وضعیت 980 کارگر شهرداری که حق بیمه از آنها کسر شده بود اما به حساب تامین اجتماعی واریز نشده بود، افزود: مشکل این افراد نیز از ابتدای امسال حل خواهد شد.

مدیر کل تامین اجتماعی استان کرمانشاه با اشاره به 150 هزار بار مراجعه به شعب تامین اجتماعی استان در هر ماه، گفت: بنا داریم با الکترونیکی شدن خدمات میزان این مراجعات به کمترین حد ممکن برسد.

فلاحی یادآوری کرد: سال گذشته با الکترونیکی شدن بخشی از خدمات شاهد کاهش 80 هزار مراجعه به شعب بودیم.

وی همچنین از الکترونیکی و پیامکی شدن اطلاع‌رسانی به کافرمایان از جمله اخطاریه، اطلاعیه و ... خبر داد و عنوان کرد: پیش از این مامورین اجرایی ما سالیانه 120 هزار بار به کارفرمایان مراجعه داشتند.

این مسئول از تامین اجتماعی به عنوان یکی از بزرگترین سامان‌های بیمه‌گر خاورمیانه یاد کرد که به تنهایی 40 میلیون نفر یعنی بیش از نیمی از جمعیت کشور را تحت پوشش دارد که لازم است دولت حمایت بیشتری از این سازمان داشته باشد.