جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ فروردین ۱۳۹۹

رفع مشکل جمعیت عشایری نیازمند اهتمام بیشتر مسوولان است - نمایش محتوای خبر

 

 

رفع مشکل جمعیت عشایری نیازمند اهتمام بیشتر مسوولان است

رفع مشکل جمعیت عشایری نیازمند اهتمام بیشتر مسوولان است

فرماندار قصرشیرین گفت: رفع مشکل جمعیت عشایری نیازمند اهتمام بیشتر مسوولان است و بی شک از تمام ظرفیت و امکانات موجود برای تحقق این مهم استفاده می شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ فرامرز اکبری روز پنجشنبه در جریان دیدار استاندار کرمانشاه و رییس سازمان امور عشایری کشور با فرمانداران شهرستان های قصرشیرین، سرپل ذهاب، گیلانغرب و دالاهو و سران ایلات و طوایف عشایر منطقه غرب کشور در منطقه قشلاقی سد تنگه حمام در منطقه صفر مرزی قصرشیرین افزود: در این شهرستان مرزی هزار و 600 خانوار عشایری با جمعیت 10 هزار نفر در منطقه قشلاق همه ساله مستقر می شوند که سهم مهمی در تولید فرآورده های دامی و گوشتی دارند.

وی گفت: عشایر قصرشیرین 200 هزار راس دام سبک در اختیار دارند که سالانه هشت هزار تُن گوشت و هفت هزار تن فرآورده دامی تولید می کنند.

فرماندار قصرشیرین از مهم ترین مشکلات عشایر منطقه را مشخص نکردن سهمی برای آنها در حوزه سامانه آبیاری گرمسیری، بحران خشکسالی، تامین آب آشامیدنی و کمبود آب مورد نیاز برای دام ها بیان کرد و گفت: هم اکنون راه های عشایری شهرستان برای خدمات رسانی مناسب نیست و نیاز است در شورای برنامه ریزی، اعتباراتی برای حوزه راهداری جهت رفع این مشکل تخصیص یابد.

وی از نماینده مردم در مجلس و همچنین سایر مسوولان خواست تا نسبت به رفاه، بهداشت، مراتع و همچنین خدمات رسانی به عشایر حمایت های لازم را به عمل آورند.