سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

رمز گشایی مفسران ازکلمه وحدت با تکیه بر احادیث و قرآن - نمایش محتوای خبر

 

 

رمز گشایی مفسران ازکلمه وحدت با تکیه بر احادیث و قرآن

رمز گشایی مفسران ازکلمه وحدت با تکیه بر احادیث و قرآن

همایش منادیان وحدت در تالار انتظار کرمانشاه بر گزار شد .

به گزارش خبر گزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه در این همایش گفت : کلمه وحدت باید رمز گشایی شود و علما و مفسران شیعه و سنی باید در این همایشها با کمک و الهام گرفتن از قرآن و احادیث به تفسیر و چگونگی نحوه اجرای این کلمه در جامعه بپردازند .

آیت الله علما با اشاره به اینکه این وحدت است که باعث سعادت مندی بشر میشود افزود : آحاد جامعه اسلامی اعم از شیعه و سنی باید تحت ولایت امام خامنه ای و فرامین ایشان بصیریتی وافر در جهت اجرای وحدت داشته باشند . همچنین وی وحدت را نسخه ای برای سعادتمند شدن از دیدگاه قرآن و پیامبر اکرم(ص) برشمرد و ادامه داد: مسلمانان در سایه وحدت می توانند در دنیا حرف اول را بزنند.

در ادامه نماینده ولی فقیه در استان به تشکیل گروههای تکفیری به وسیله ابرقدرتها اشاره کرد و گفت: داعش ساخته استکبار جهانی است و همین ها هستند که می خواهند وحدت بین مذاهب مختلف در ایران اسلامی نباشد تا بتوانند در درون این نظام رخنه کنند.

آیت الله علما همچنین از نقش صدا و سیمای مرکز کرمانشاه در جلوه هر چه بیشتر این وحدت تشکر کرد و یاد آور شد نقش رسانه ها در این میان بسیار پر رنگ است تا این شکوه و عظمت هر چه بیشتر و بهتر به چشم جهانیان بیاید.

امام جمعه شهرستان پاوه هم از دیگر سخنرانان این همایش در ادامه برنامه از شرکت همه جانبه علمای شیعه در جشنهای مناطق سنی نشین قدر دانی کرد و گفت :برای ما این حضور بسیار ارزشمند است و ما هم امروز آمده ایم که جواب این همه لطف و بزرگواری را با سلامی گرم پاسخ بگویم.

ماموستا ملا قادرقادری افزود : وحدت کلمه باعث شده که جوانان ما از پیوستن به گروههای تکفیری، داعش، کومله و پژاک و دموکرات که قصد بر هم زدن وحدت ایران اسلامی را دارند دوربمانند و در دامان این کشور با عزت زندگی کنند.

او ادامه داد : در این 37 سالی که ازعمر انقلاب گذشته تمام روزهای تعامل بین شیعه و سنی کلاسی بود تا همگان از این وحدت درس بگیریم و بدانیم امنیت و پیشرفت فقط در گرو وحدت است .

ما موستا ملا قادر قادری با اشاره به اینکه نباید اجازه داد بین دولت و مردم فاصله ای بیفتد افزود : در منطقه اورامانات این جدایی وجود ندارد و این مسئله باعث شده است که ما در امنیت کامل به سر ببریم.