رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

رهاسازی بک بهله عقاب و 50 کبک در طبیعت اورامانات - نمایش محتوای خبر

 

 

رهاسازی بک بهله عقاب و 50 کبک در طبیعت اورامانات

رهاسازی کبک درطبیعت

مراسم روز حیات وحش در  منطقه اورامانات  استان کرمانشاه با رهاسازی 54 قطعه کبک و یک بهله عقاب در دامان طبیعت برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، غلامحسین کاظمی مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان کرمانشاه در این مراسم با اشاره به تنوع زیستی غنی کرمانشاه، ادامه داد: هم اکنون  حدود 300 هزار هکتار از مناطق استان در قالب چهار منطقه حفاظت شده، یک پناهگاه حیات وحش، دو اثرطبیعی ملی  و  پنج منطقه شکار وتیراندازی ممنوع تحت مدیریت محیط زیست است.

 به گفته این مسئول مناطق حفاظت شده شامل بیستون، بوزین و مرخیل، قلاجه و بدر و پریشان است،  پناهگاه حیات وحش استان در بیستون است و مناطق شکار وتیراندازی ممنوع نیز شامل زله زرد، تالاب هشیلان، نواکوه، امروله، دالاخانی  و قراویز است.

کاظمی همچنین از شناسایی حدود 293 گونه حیات وحش در استان خبر داد.

مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان کرمانشاه با اشاره به اینکه در سطح استان 31 سازمان مردم نهاد برای حفاظت ار انواع گونه حیات وحش وجود دارد، نقش خود مردم و دوستداران محیط زیست را نیز در حفاظت از این مناطق ضروری خواند.

فلاحتی رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان روانسر نیز گفت: روانسر با داشتن ارتفاعات شاهو و زیستگاه‌های مستعد طبیعی، از تنوع زیستی بالایی برخوردار است و گونه‌های با ارزشی در این زیستگاه شناسایی شده که نیاز به حفاظت دارند.