جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

رهاورد 10 هزار میلیارد تومانی سفر دولت برای صنعت و معدن کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

رهاورد 10 هزار میلیارد تومانی سفر دولت برای صنعت و معدن کرمانشاه

رهاورد 10 هزار میلیارد تومانی سفر دولت برای صنعت و معدن کرمانشاه

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه معتقد است، سفر هیات دولت برای بخش صنعت و معدن استان نزدیک به 10 هزار میلیارد تومان رهاورد داشته است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، نعمت‌الله حقیقی در نشست خبری از رهاورد حدود 10 هزار میلیارد تومانی سفر هیات دولت به استان کرمانشاه خبر داد و گفت: دولت بسترهای لازم را برای سرمایه‌ گذاری فراهم کرده، اما قرار نیست سرمایه‌ گذاری صنعتی فقط دولتی باشد، بلکه خود سرمایه‌گذاران نیز باید پای کار بیایند و کوتاهی نکنند.

وی افزود: در سفر هیات دولت فقط در بخش پتروشیمی اسلام آبادغرب حدود 1.5 میلیون یورو یعنی حدود شش هزار میلیارد تومان برای استان از بانک صنعت و معدن به تصویب رسید و حالا خود سرمایه‌گذاران نیز باید سهم آورده را بیاروند و دنبال جذب این منابع باشند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه تصریح کرد: برای طرح لاستیک زاگرس نیز 120 میلیون یورو یعنی حدود 580 میلیارد تومان تصویب شده است.

همچنین 240 میلیون یورو نیز برای طرح توسعه پتروشیمی اوره و آمونیاک کرمانشاه به تصویب رسیده است.

به گفته این مسئول، 14.5 میلیون یورو برای طرح پوشش گوگرد در زرین کود، 7.5 میلیون یورو برای تولید کاغذ کربنات کلسیم و ... نیز در سفر هیات دولت برای استان کرمانشاه در نظر گرفته شده است.

وی تاکید کرد: به علاوه واحد 25 هزار تنی فرو سیلیس، واحد تولید سوپر جاذب 45 هزار تنی، پروژه ذوب آهن و نورد و ... نیز مصوبه گرفتند و همچنین 250 میلیارد تومان تسهیلات برای تامین سرمایه ثابت و در گردش واحدهای تولیدی استان در نظر گرفته شد.

حقیقی ادامه داد: در بخش معدن نیز دو پهنه سه هزار کیلومتر مربعی در شرق برای فلز و 1250 کیلومتر مربعی در غرب برای قیر طبیعی و اکتشاف سیستماتیک به سازمان توسعه و نوسازی معادن واگذار شد تا تکلیف معادن استان در این دو بخش مشخص شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه در ادامه از برنامه‌های سیاست اقتصاد مقاومتی در استان یاد کرد و افزود: از 45 هزار واحدی که در کل کشور در سایت بهین‌ یاب ثبت‌نام کردند 667 واحد با سهم حدود 1.5 درصدی مربوط به استان کرمانشاه بوده که از این نظر جایگاه 25 کشور را داریم.

وی افزود: در کل کشور 17 هزار واحد در کارگروه تسهیل بررسی و به بانک‌ها معرفی شدند که این عدد با سهم حدود دو درصدی در کرمانشاه 336 واحد بوده که از این نظر نیز جایگاه 22 کشور را داریم.

حقیقی تعداد کل طرح‌هایی که در کشور مورد پذیرش بانک‌ها قرار گرفته را 7397 طرح اعلام کرد که کرمانشاه با 178 مورد سهم 2.4 درصدی و جایگاه 16 کشور را دارد.

به گفته این مسئول، رقم کل تسهیلات پذیرفته شده در بانک‌ها نیز در کشور 7570 میلیارد تومان است که کرمانشاه در این بخش نیز با تسهیلات 246 میلیارد تومانی با سهم 3.2 درصدی، جایگاه 12 کشور را دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه تصریح کرد: در کل کشور 879 واحد تولیدی در بانک‌ها موفق به عقد قرارداد شدند که این عدد در کرمانشاه 34 واحد است و جایگاه بسیار خوبی در کشور داریم.

حقیقی همچنین از همکاری خوب بانک‌های استان برای حمایت از واحدهای تولیدی در قالب سیاست‌های اقتصاد مقاومتی یاد کرد و گفت: در برخی موارد مشکلاتی در تقبل تضامین، تامین سرمایه ثابت، وثایق و ... وجود دارد که تقاضا داریم در این بخش نیز همکاری بیشتری صورت گیرد.