رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸

روز جهانی قدس را باشکوهتر برگزار کنیم - نمایش محتوای خبر

 

 

روز جهانی قدس را باشکوهتر برگزار کنیم

در شرایط کنونی باید روز جهانی قدس راباشکوهتر برگزار کنیم

امام جمعه کرمانشاه گفت: در شرایط کنونی باید روز جهانی قدس را باشکوهتر از گذشته برگزار کنیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کرمانشاه، آیت الله مصطفی علماء در جلسه ستاد برگزاری مراسم راهپیمایی یوم الله قدس و برگزاری نماز عید فطر با اشاره به توصیه های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران مبنی بر زنده نگهداشتن روز قدس گفت: اهمیت آنچه امام خمینی(ره) در آن سال ها بر آن تاکید داشتند را  اکنون می توان دریافت که آمریکا و اسرائیل کشورهای اسلامی را مورد هدف قرار داده اند و همین مسئله نشان می دهد که آمریکا و اسرائیل یک ماهیت داشته و از هم جدا نیستند.

امام جمعه کرمانشاه با تاکید بر اینکه امروز ایران اسلامی ام القرای جهان اسلام است، گفت: امروز نگاه تمامی کشورهای اسلامی به ایران است و همین مسئله لزوم باشکوهتر برگزار کردن روز جهانی قدس را در شرایط کنونی نشان می دهد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه افزود: امروز ایران اسلامی از اقتدار و عظمت فوق العاده ای برخوردار است و به همین دلیل نیز برگزاری با شکوهتر راهپیمایی یوم الله قدس در شرایط کنونی از اهمیت زیادی برخوردار است.

وی با تاکید بر اینکه شاید روزگاری که امام خمینی (ره) در سالهای 42 و 43 در مسجد اعظم در مورد اسرائیل هشدار می داد خیلی ها توجیه نبودند، گفت: در آن زمان کمتر سخنرانی ایشان وجود داشت که لبه تیز فرمایشاتشان متوجه اسرائیل نباشد که این مسئله نشان از آینده نگری بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران دارد.

وی افزود: امام خمینی(ره) در آن سالها لطمات و صدمات اسرائیل را برای اسلام گوشزد می کرد و این آینده نگری ایشان جای تامل دارد.

وی با تاکید بر اینکه بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران آمریکا را شیطان بزرگ و اسرائیل راغده سرطانی می دانست، افزود: واقعیت این مهم را امروز می توان دریافت  که آمریکا پشت پرده هدایت و رهبری گروه هایی  مثل داعش و النصره را بر عهده دارد و با استفاده از  آنها به مقابله با اسلام می پردازد.

وی در ادامه اشاره ای هم به مذاکرات هسته ای داشت و افزود: اینکه امروز شش قدرت بزرگ دنیا در یک سو و ایران اسلامی در دیگر سو قرار گرفته نشان از اقتدار و قدرت ایران اسلامی دارد.

وی با تاکید بر اینکه نتیجه مذاکرات هرچه که باشد خیلی مهم نیست، افزود: مهم توان، قدرت و صلابت مدیریتی ایران اسلامی در شرایط کنونی است.