رونق تولید ملی | شنبه، ۳ اسفند ۱۳۹۸

روز جهانی قدس نماد وحدت جهان اسلام است - نمایش محتوای خبر

 

 

روز جهانی قدس نماد وحدت جهان اسلام است

روز جهانی قدس نماد وحدت جهان اسلام است

امام جمعه پاوه گفت: روز جهانی قدس نماد وحدت جهان اسلام، دفاع از ملت مظلوم فلسطین، نه گفتن به رژیم صهیونیستی و پشتیبانی از تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان است.

ماموستا ملا قادر قادری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا روز قدس را روز دفاع از مظلوم دانست و افزود: این یک موضوع و یک اصل اساسی در دین ماست و قرآن نیز به آن تأکید دارد که باید در مقابل ظالم ایستاد.


امام جمعه پاوه با بیان اینکه این راهپیمایی دو جنبه دینی و سیاسی دارد گفت: جنبه دینی آن که مورد اتفاق تمام مسلمین است این است که باید مظلومان را مورد حمایت قرار داد و در مقابل ظالمان ایستاد.

وی تصریح کرد: جنبه سیاسی آن هم این است که رژیم صهیونیستی ضد اسلام و مسلمین و بخصوص جمهوری اسلامی ایران است لذا کسی که دشمن است باید در مقابلش ایستاد.

ماموستا قادری روز قدس را یادگار بنیانگذار جمهوری اسلامی دانست و گفت: شرکت گسترده در این راهپیمایی یک نوع وفای به عهد نسبت به امام خمینی (ره) و همچنین حمایت از تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان و تقویت این عزیزان برای دفاع از حقوق ملت است.

وی از آحاد ملت ایران بخصوص مردم شریف پاوه و اورامانات برای حضوری گسترده و بی نظیر در راهپیمایی امسال روز جهانی قدس دعوت کرد و گفت: این حضور نشان دهنده وحدت و تفاهم بیش از پیش ملت ایران خواهد بود.

شهرستان پاوه با بیش از 59 هزار نفر جمعیت در 122 کیلومتری شمال غرب شهر کرمانشاه قرار دارد.