رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

روستاییان در مصرف آب صرفه‌جویی کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

روستاییان در مصرف آب صرفه‌جویی کنند

روستاییان در روزهای پایانی سال بیشتردر مصرف آب صرفه‌جویی کنند

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان کرمانشاه  رعايت مصرف بهينه آب آشاميدني همزمان با خانه‌تکاني روزهاي آخر سال و اجتناب از اسراف و مصرف غیرصحيح آب شرب بهداشتي از سوي مشترکان  روستایی را خواستار شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه کرمانشاه، ایرج شهبازی با اشاره به هزينه هنگفت استحصال و انتقال و توزيع آب شرب بهداشتي اظهار کرد: در طول سال همکاران شرکت آب و فاضلاب روستایی براي توزيع آب بهداشتي بين مشترکان روستایی در 14شهر استان به صورت شبانه‌روزي در تلاش هستند و خوشبختانه با سخت کوشي و تلاش شبانه‌روزي خدمات‌رساني در زمينه توزيع آب بدون وقفه و بروز مشکل براي روستاییان در حال انجام است .

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان کرمانشاه گفت: با توجه به اينکه در روزهاي پاياني سال خانوارهای روستایی براساس يک سنت نيکو و ديرينه مبادرت به خانه تکاني و شست و شو و نظافت و بهداشت منازل مي‌کنند، همه ساله در اين ايام شاهد افزايش چشمگير مصرف آب به خصوص در سطح روستاها هستيم که در نتيجه آن افت فشار شبکه آب در برخي از شبکه های آبرسانی روستایی بوجود مي‌آيد.

وي با درخواست از روستاییان براي استفاده صحيح از آب شرب افزود: در زمان پيک مصرف به خصوص در ايام آخر سال با صرفه جویی در مصرف آب، ضمن جلوگيري از بروز افت فشار شبکه آب، امکان برخورداري از نعمت آب آشاميدني سالم براي سایرین نیز فراهم می‌شود.

 شهبازی همچنین با اشاره به تمهيدات در نظر گرفته شده براي ايام تعطيلات نوروز گفت: براي خدمات‌رساني مناسب به روستاییان به خصوص در زمان تعطيلات سال نو، شرکت آب و فاضلاب روستایی استان نسبت به برقراري شيفت‌هاي کاري در تمام شهرستانها  اقدام کرده است.

وي گفت: همکاران شرکت آب و فاضلاب روستایی به صورت شبانه‌روزي براي رفع حوادث احتمالي در خطوط توزيع آب روستایی در حال آماده‌باش خواهند بود.