سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

روستای انجاورود گلین - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

روستای انجاورود گلین

Loading the player...

دانلود

انجاورود گلین روستایی است بسیار زیبا , دیدنی و گردشگر پذیر . این منطقه از توابع بخش مرکزی گیلانغرب در استان کرمانشاه است که در فاصله 33 کیلومتری گیلانغرب و در فاصله 215 کیلومتری از کرمانشاه قرار دارد .

مردم این روستا به زبان کردی کلهری صحبت می کنند و به ایل کلهر وابسته هستند . برنج , انار , گردو و گندم از مهم ترین محصولات کشاورزی این منطقه است . جمعیت این روستا 280 نفر است . شغل مردم روستای انجاورود کشاورزی , دامداری و باغداری است . محصولات این باغها  گردو , انار , آلو و انگور است . از لحاظ دامداری هم مردم این روستا فعال هستند .

در یکی از کوچه های روستا خانه ای بود که درخت نارنج و پرتقال داشت . در نتیجه این منطقه ظرفیت این را دارد که مرکبات هم پرورش داده شود .باغ های مرکبات در این منطقه می توانند نقش مهمی را ایفا کنند . انجاورود نسبت به روستاهای دیگر گلین , بزرگتر بوده و جمعیت بیشتری هم دارد و دارای امکانات بیشتری است . مردم انجاورود مردمی باصفا و مهماندوست هستند و با آغوش باز از کسانی که وارد این منطقه و روستا می شوند استقبال می کنند .

رودخانه گلین از بین دو کوه رد می شود و تمام باغ ها و زمین های کشاورزی روستای انجاورود را آبیاری می کند . حتی در این منطقه پرورش ماهی هم وجود دارد . خانه های این روستا با سنگ , گل و چوب به شکل پلکانی ساخته شده , طوریکه بعضی از خانه ها , حیاطشان پشت بام خانه همسایه است . اینجا درعین حال دارای آب و هوایی معتدل و کوهستانی است با طبیعتی سرسبز و زیبا .