سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

روستای چمن اسماعیل - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

روستای چمن اسماعیل

Loading the player...

دانلود

روستای چمن اسماعیل در شهرستان هرسین در استان کرمانشاه قرار گرفته . چمن اسماعیل روستایی است با چشم اندازی زیبا و دیدنی , جاده ای که به روستایی در میان دشت و کوهپایه ختم می شود . روستایی که مردمانی مهمان نواز دارد و اهالی روستا با استفاده از زمینهای اطراف روستا , روزی خود را بدست می آورند و شکرگزار پروردگارند .

روستای چمن اسماعیل با توجه به موقعیتش در منطقه خصوصا قرار گرفتن در نقطه ای که زمینه و بستری مناسب برای فعالیت های کشاورزی و باغداری دارد , می تواند با حمایت مسئولین و همکاری خود اهالی روستا به شرایط بسیار مطلوبی دست پیدا کند . خانه ها و فضای داخل روستا مثل سایر روستاها دستخوش تغییراتی از جهت بافت روستایی شده و این مساله نشان دهنده این است که اهالی روستا به عمران و آبادی روستایشان علاقمند هستند .

روستای چمن اسماعیل روستایی قدیمی و دارای 35 خانوار می باشد و جمعیتی بالغ بر 170 نفر دارد . گویش مردم این روستا به زبان لکی می باشد و دارای مذهبت شیعه هستند .این روستا دارای طرح هادی می باشد و عملیات آبرسانی و گازرسانی نیز در این روستا در حال انجام است . در زمینه فعالیتهای کشاورزی دارای گندم و نخود و جو می باشد و اکثر کشت ها , کشت دیم است . این روستا زمین های آبی دارد . باغات این روستا رونق دارد .

شغل مردم این روستا کشاورزی و دامداری است و اکثر فعالیت مردم دامداری است . پخت نان ساجی و نان محلی یکی دیگر از فعالیتهای زنان روستایی چمن اسماعیل است .