جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

روند کاهشی ازدواج و طلاق در شهرستان کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

روند کاهشی ازدواج و طلاق در شهرستان کرمانشاه

روند کاهشی ازدواج و طلاق در شهرستان کرمانشاه

مدیر اداره ثبت احوال شهرستان کرمانشاه از کاهش ازدواج و طلاق در 9 ماهه امسال در شهرستان کرمانشاه خبر داد و گفت: طی 9 ماهه امسال کاهش چهار درصدی ازدواج و کاهش حدود پنج درصدی طلاق را در شهرستان داشته ایم.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، محمود جلیلیان در جلسه ثبت وقایع حیاتی شهرستان کرمانشاه که امروز(14 دی) در فرمانداری برگزار شد، با بیان اینکه در 9 ماهه امسال 7424 ازدواج در شهرستان کرمانشاه اتفاق افتاده است، تصریح کرد: این رقم در مدت مشابه سال گذشته 7733 مورد بوده‌ است.

به گفته جلیلیان 9 ماهه امسال برای شهرستان کرمانشاه با کاهش چهار درصدی ازدواج نسبت به مدت مشابه سال گذشته همراه بوده است.

مدیر اداره ثبت احوال شهرستان کرمانشاه آمار طلاق را هم در 9 ماهه امسال نسبت به سال گذشته دارای روند کاهشی دانست و افزود: در 9 ماهه امسال 2313 طلاق در شهرستان کرمانشاه اتفاق افتاده که این آمار در 9 ماهه سال گذشته 2458 مورد بوده است.

جلیلیان با تاکید بر اینکه 9 ماهه نخست امسال با کاهش 4.74 درصدی طلاق در شهرستان کرمانشاه همراه بوده‌، ابراز امیدواری کرد: همچنان شاهد روند کاهشی طلاق به عنوان یکی از مهمترین آسیبهای اجتماعی در شهرستان باشیم. این مسئول در ادامه با بیان اینکه در 9 ماهه امسال 14 هزار و 589 نوزاد در شهرستان کرمانشاه متولد شده‌اند، گفت: 7643 نوزاد پسر و 6946 نوزاد دختر در این مدت در شهرستان کرمانشاه متولد شده‌اند.

جلیلیان با بیان اینکه در 9 ماهه نخست سال گذشته 15 هزار و 28 نوزاد در شهرستان کرمانشاه متولد شده‌اند، اظهار کرد: در 9 ماهه امسال شاهد کاهش 2.92 درصدی ولادت‌ در شهرستان کرمانشاه بوده‌ایم.

مدیر اداره ثبت احوال شهرستان کرمانشاه در ادامه به بیان آمار فوتی‌های 9 ماهه نخست امسال در شهرستان کرمانشاه پرداخت و ادامه داد: در این مدت 4749 نفر در شهرستان کرمانشاه فوت کرده‌اند که 2799 نفر آنها مرد و 1950 نفر دیگر زن بوده‌اند.

جلیلیان افزود: در این مدت افزایش حدود نیم درصدی موارد فوت را داشته ایم. وی در ادامه با اشاره به اهمیت ثبت به موقع وقایع حیاتی در تصمیم‌گیری‌ها و برنامه‌ریزی‌های کشور، از خانواده‌ها خواست تا برای ثبت به موقع وقایع حیاتی اقدام کنند.

مدیر اداره ثبت احوال شهرستان کرمانشاه همچنین از بیمارستان‌ها، پزشکان، مسئولین خانه‌های بهداشت در روستاها و همه کسانی که به نحوی در جریان ولادت‌ها و وفات‌ها قرار می‌گیرند خواست تا خانواده‌ها را برای ثبت به موقع وقایع حیاتی در ثبت احوال تشویق کنند.